Sekator elektryczny – KAMIKAZE

 

Wprawdzie do zimowego cięcia mamy jeszcze trochę czasu, jednak zakup sekatora elektrycznego wymaga przemyślenia. Decyzja jest niełatwa, ponieważ zakup sekatora to niemały wydatek.

Cięcie to ciężka i żmudna praca, szczególnie jeśli korzystamy z sekatorów ręcznych. Z tej racji sadownicy coraz częściej decydują się na zakup sekatora elektrycznego, który zapewnia szybszą pracę oraz minimalizuje wysiłek fizyczny.

Waga, długość pracy baterii, jej mocowanie oraz średnica cięcia to cechy, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia. Dobry sprzęt powinien nam służyć długie lata, dlatego warto przeanalizować wszystkie aspekty, aby wybór był jak najlepszy.

W materiale filmowym Zbigniew Jezierski przedstawia sekator firmy Kamikaze, którego używa od dwóch sezonów.

 

Komentarze  

-1 #5 Porfi 2020-11-17 18:31
Cytuję Roman:
Bardzo ważne jest trzymanie wolnej ręki w kieszeni...
W kieszeni lub z tyłu, w okolicach pleców. Najważniejsze aby ta ręka nie była z przodu i nie pomagała w cięciu. Bo wtedy do wypadku już tylko krok. I to nie tylko przy cięciu sekatorem elektrycznym. Mnie zdarzyło się kiedyś skaleczyć tą drugą rękę nawet sekatorem zwykłym.
Cytować
-4 #4 Roman 2020-11-17 17:48
Bardzo ważne jest trzymanie wolnej ręki w kieszeni...
Cytować
0 #3 Porfi 2020-11-17 17:42
Moim zdaniem w końcowej fazie pokazu popełnia pan błąd, włączając obie ręce do cięcią. Znacznie bezpieczniej byłoby, gdyby jedna ręka cięła a druga trzymana była z tyłu, w okolicach pleców.
Cytować
0 #2 fax 2020-11-17 17:35
A czy ostrze tego sekatora da się powstrzymać w trakcie cięcia, czy też po naciśnięciu tnie, aż utnie ? To bardzo ważne jak chodzi o bezpieczeństwo, w razie gdy sekator złapie za palec.
Cytować
-2 #1 keks 2020-11-17 17:29
Te rękawice w których robi pan pokaz to takie zwykłe budowlane, czy zbrojone specjalną siateczką, chroniącą palec przed ucięciem ?
Cytować

Powiązane artykuły

X