×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 71.

Handel jest słaby – mówią dostawcy warzyw i owoców. Kurczy się oferta warzyw importowanych bo dostawy krajowych produktów wyparły import.

Zdaniem Michała Chedy z Radomskiego Rynku Hurtowego w ostatnich dniach sklepy z regionu robią mniejsze zakupy bo są wakacje. W Broniszach zakupy okolicznych, mazowieckich sklepów są mniejsze, ale zdaniem Macieja Kmery zakupy zwiększyły hurtownie z terenu Pomorza i Mazur, bo tam sporo Polaków wyjechało na urlopy.

Wcześniej niż zwykle pojawiły się krajowe śliwki.  W pierwszej kolejności morele, które na Rynku Hurtowym w Sandomierzu sprzedawane są już w cenie 3 zł za kilogram. W Broniszach od 2 do 4 zł za kg. Należy jednak uwzględnić to, że rejony Sandomierza są zagłębiem produkcyjnym tych owoców.

Krajowe brzoskwinie w hurcie sprzedawane są od 3 zł za kilogram na rynku sandomierskim do 4 zł w Broniszach. Jak podkreśla Maciej Kmera o cenie decyduje w dużej mierze jakość owoców, stąd różnice w cenach.

Nie ma jeszcze tradycyjnych polskich papierówek, ale coraz większe są dostawy odmiany Early Geneva.

Ceny wiśni deserowych kształtują się na poziomie 4 zł za kilogram na Rynku Hurtowym w Broniszach. Na rynku w Sandomierzu wiśnie są tańsze o 1 złoty.  Rozpoczął się już skup wiśni do przetwórstwa . Pierwsze dostawy odmiany Łutówka trafiają już do punktów skupu. Ceny skupu nie przekraczają 2,5 zł/kg.

Źrodło: Informacja prasowa, Małgorzata Skoczewska, Bronisze
 

Najnowsze komentarze

Projekt strony www Sitte.pl Lublin

No Internet Connection