jablka w kartonach rDostawcy jabłek z całego świata poszukują chłonnych rynków, na które mogliby eksportować duże ilości towaru. Na celowniku europejskich firm są kraje Bliskiego Wschodu, Północna Afryka i Chiny. Jak się okazuje – Indie to również ogromny importer jabłek. 10 lat temu kraj ten kupował 20 tys. ton, a w 2012 r zaimportował aż 186 tys. ton. Wartość sprowadzonych w zeszłym roku z zagranicy jabłek wyniosła 196 mln dolarów.
Jabłka są najchętniej spożywanym owocem importowym w Indiach. Chociaż kraj ten jest trzecim największym producentem jabłek na świecie, nie jest w stanie wyprodukować dość owoców, by sprostać oczekiwaniom rodzimych konsumentów. Popyt na jabłka napędza rozwijająca się klasa średnia. Jak informuje serwis freshplaza.it, według prognoz Amerykańskiego Departamentu Rolnictwa, zbiory jabłek w Indiach w 2013 r. wyniosą 1,86 mln ton. Będą niższe od ubiegłorocznych o 340 tys. ton. Główne rejony produkcji tych owoców na Półwyspie Indyjskim to górzyste stany: Dżammu i Kaszmir, Himachal Pradesh i Uttaranchal.
Być może polscy producenci jabłek mogli by dołączyć do listy eksporterów do Indii. Tym samym wkraczając do grona, które składa się ze Stanów Zjednoczonych, Chile, Nowej Zelandii, Chin i Włoch.

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia

Projekt strony www Sitte.pl Lublin