×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 71.

Wiosną dużym zainteresowaniem cieszy się ubezpieczenie sadów. Najbardziej popularnymi ryzykami  w okresie wiosennym, chętnie wykupowanymi przez plantatorów są: ubezpieczenie od ryzyka  gradobicia oraz ubezpieczenie od ryzyka przymrozków wiosennych - oferowane są klientom zarówno w ramach ubezpieczeń z dotacją budżetu państwa jak i w ramach komercyjnego ubezpieczenia upraw.

Ubezpieczenia dotowane (z dotacją z budżetu państwa) są na rynku od kilku już lat i działają w oparciu o ustawę o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich (Dz. U. z 2005 r., Nr 150, poz. 1249 z późniejszymi zmianami). Ustawa nakłada na rolników, którzy uzyskali płatności bezpośrednie do gruntów rolnych obowiązek zawarcia umowy obowiązkowego ubezpieczenia upraw rolnych i ubezpieczenia co najmniej 50 % powierzchni upraw: zbóż, kukurydzy, rzepaku, rzepiku, ziemniaków, buraków cukrowych, chmielu, tytoniu, warzyw gruntowych, drzew i krzewów owocowych, truskawek oraz roślin strączkowych od ryzyka powodzi, gradu, suszy, ujemnych skutków przezimowania lub przymrozków wiosennych.

W PZU gradobicie oraz przymrozki wiosenne mogą być ubezpieczane oddzielnie lub w ramach „pakietu wiosna” obejmującego te dwa ryzyka łącznie.

Oprócz ubezpieczenia owoców drzew i krzewów owocowych proponujemy również sadownikom ubezpieczenie drzew i krzewów owocowych (nasadzenia).

Dokończenie artykułu: https://www.kulturawsi.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1835:ubezpieczenie-sadow&catid=50:tworczo-ludowa&Itemid=117#Scene_1

 

Najnowsze komentarze

Projekt strony www Sitte.pl Lublin

No Internet Connection