xvW sobotę 8 sierpnia, czyli za 5 dni odbędą się XV Mistrzostwa Polski Sadowników w Strzelectwie Śrutowym. Jak co roku miejsce zawodów to strzelnica sportowa w Piastowie k. Radomia. W związku z jubileuszem mistrzostw organizatorzy (Activ Sp. z o.o., Związek Sadowników RP) dla wszystkich uczestników przewidzieli pamiątkowe upominki, a dla kibiców i osób towarzyszących możliwość sprawdzenia się na strzelnicy laserowej.

Oprócz rywalizacji sportowej, impreza mająca formę pikniku jest miejscem niezobowiązujących spotkań sadowników-myśliwych z całej Polski. Ze względu na spore zainteresowanie osób niezajmujących się bezpośrednio produkcją sadowniczą a funkcjonujących w tej społeczności, kilka lat temu wprowadzono jeszcze jedną kategorię uczestników – „Przyjaciół Sadownictwa”, w której równolegle przyznawane są niezależne tytuły.

Strzelania odbywają się w trybie tzw. skróconego wieloboju myśliwskiego w 4 konkurencjach śrutowych, czyli: przeloty, krąg myśliwski, oś myśliwska oraz zając. Oddając łącznie 50 strzałów można zdobyć maksymalnie 60 punktów.

Zawody rozpoczynają się o godz. 9.00. Więcej informacji na stronie: https://www.facebook.com/pages/Mistrzostwa-Polski-Sadownik%C3%B3w-w-Strzelectwie-%C5%9Arutowym/680545912005859?sk=timeline

 

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia

Projekt strony www Sitte.pl Lublin