Zacydrowani.pl logoKampanię społeczno-gospodarczą na rzecz polskiego cydru naturalnego Zacydrowani.pl zainaugurowało Lubelskie Stowarzyszenie Miłośników Cydru. Szeroko zakrojona akcja potrwa do 19 września i zakończy się wielkim finałem podczas Lubelskiego Święta Młodego Cydru.

Celem kampanii jest zmiana ustawowej definicji polskiego cydru naturalnego - wprowadzenie jego ochrony i zapisu o produkcji cydru wyłącznie ze świeżego soku z jabłek, a także uproszczenie przepisów zezwalających sadownikom na wytwarzanie cydru. Lubelskie Stowarzyszenie Miłośników Cydru walczy o jakość i czystość naszej nowej polskiej specjalności. Głośno sprzeciwia się produkcji cydrów z koncentratów - sztucznie aromatyzowanych i ujednolicanych. Piętnuje produkty cydropodobne, w których niska zawartość jabłek maskowana jest dodatkami smakowymi i aromatycznymi.

Nazwę kampanii Zacydrowani.pl zainspirowały pozytywne emocje zakochania, zafascynowania, zakręcenia. I oczywiście samo bycie „ZA”. Znak „pl” dodatkowo podkreśla, że walczymy o polską, naturalną specjalność i smak polskich jabłek - naturalny cydr produkowany w Polsce, w 100% ze świeżego soku, bez sztucznych dodatków. Kampanię poparli wokalistka, laureatka Fryderyków Natalia Przybysz, duet elektroniczny XXANAXX oraz Andrzej Kruszewski, właściciel klubokawiarni Znajomi Znajomych. Filmy z ich udziałem można już zobaczyć m.in. na kanale YouTube Zacydrowani.pl.

Przeczytaj także: Czy masowo powstaną lokalne cydrownie? Lubelszczyzna zwiera szyki

W ramach akcji na specjalnie dedykowanej stronie www.zacydrowani.pl Internauci mogą wgryźć się w smak polskiego cydru i dołączyć do społeczności Zacydrowanych, popierając manifest oraz tworząc własnego Cydrofana, czyli ożywiając zielone jabłko z indywidualnie dobranymi atrybutami. Wszyscy też biorą udział w konkursie, w którym każdego dnia 30 osób wygrywa niepowtarzalną koszulkę ze swoim Cydrofanem - jedyny taki egzemplarz na świecie. Akcja koszulkowa potrwa do 17 września. Na stronie dostępna jest też deklaracja członkowska Lubelskiego Stowarzyszenia Miłośników Cydru,  a platformę internetową wspiera fanpage na Facebooku: facebook.com/zacydrowani.

Kampania Zacydrowani.pl będzie promowana w Internecie, podczas letnich eventów, a jej finał odbędzie się 19–20 września podczas Lubelskiego Święta Młodego Cydru. Pierwszy wieczór najbardziej jabłkowego pikniku w Polsce zakończy koncert finałowy trasy „Spragnieni Lata”. Wystąpią: XXANAXX, Natalia Przybysz, Skubas, Julia Marcell, L.U.C oraz Tymon Tymański.

Za stronę koncepcyjną i strategiczną kampanii, a także wdrożenie platformy WWW oraz prowadzenie fanpage’a na facebooku odpowiada agencja Atomclick. Komunikację PR prowadzi Agencja Kuźnia PR.

Źródło: Kuźnia PR

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia