Macfrut image05Już tylko niecały miesiąc dzieli nas od tegorocznej edycji targów Macfrut (Rimini Fiera, 23-25 września). Ich organizatorzy przygotowują na przyjęcie gości z całego świata bogaty kalendarz wydarzeń poświęconych sektorowi warzyw i owoców, który rozpoczyna się już w dniu poprzedzającym oficjalną inaugurację targów.

W wtorek, 22 września, w sali Tre Papi w Cesena Fiera odbędzie się Macfrut Forum, impreza poprzedzająca włoskie targi, skoncentrowana wokół sprzedaży detalicznej i rynków. W programie przewidziano trzy sesje, bogate w spotkania z liderami opinii i czołowymi graczami branży, którzy wypowiedzą się na tematy dotyczące aktualności, tendencji i kluczowych wyzwań w sektorze warzyw i owoców.

Program otworzy o 10.30 sesja Agroter na temat „Warzywa i owoce w supermarkecie przyszłości – Zdobywanie klienta: emocje i rozum”, prowadzona przez Roberto Della Casa i Daniele Tirelli. Po wprowadzeniu moderatorów odbędą się rozmowy przy okrągłym stole, podczas których czterech międzynarodowych detalistów wymieni się doświadczeniami na temat emocjonalnych aspektów marketingu w sektorze warzyw i owoców. W południe rozpocznie się spotkanie poświęcone aspektom związanym z rozumem, gdzie szczególny nacisk położony zostanie na czereśnie i owoce miękkie, IV gamę i świeże produkty gotowe do spożycia oraz zarządzanie działem.

O godzinie 14.00 popołudnie otworzy sesja „Teraźniejszość i przyszłość promocji w miejscu sprzedaży”: swoje doświadczenia skonfrontuje tutaj kilku europejskich sprzedawców detalicznych. O godzinie 16.45 przewidziano rozpoczęcie trzeciej sesji, poświęconej innowacji technologicznej w roli narzędzia do zdobywania rynków. Swe doświadczenia w zarządzaniu czereśniami przedstawią tutaj podmioty z Turcji, Chile oraz Stanów Zjednoczonych. Następnie poruszone zostaną tematy nowych perspektyw w sektorze rolno-spożywczym, innowacyjnych opakowań oraz logistyki i zrównoważonego rozwoju z punktu widzenia ochrony środowiska.

Cały program, aktualizowany na bieżąco, jest dostępny pod linkiem: https://macfrut.com/en/forum/10/macfrut_forum

Macfrut Forum odbędzie się 22 września w Cesena Fiera, a Macfrut Fruit & Veg Professional Show 2015 w dniach od 23 do 25 września w Fiera Rimini.

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia