flagarosji500W dniach 18 i 19 lutego w Moskwie odbywają się rozmowy na temat otwarcia polsko-rosyjskiej granicy dla samochodów ciężarowych.
Polskę reprezentuje Jerzy Szmit, wiceminister infrastruktury i budownictwa. Od początku lutego polskie ciężarówki nie mogą wjechać na terytorium Federacji Rosyjskiej, a rosyjskie do Polski. Negocjacje mają rozwiązać kryzys transportowy, na którym tracą zarówno eksporterzy jak i firmy transportowe.

Jak podaje money.pl według rosyjskich polityków problem spowodowany jest przez stronę polską, która domaga się zbyt dużej liczby zezwoleń dla krajowych przewoźników, natomiast polskie władze uważają, że wina jest po stronie Rosji, która ograniczając zezwolenia chce usunąć zagraniczne firmy transportowe ze swojego rynku.

Problem przewozu ładunków dla rosyjskich ciężarówek do Europy Zachodniej potęguje blokada granic na Ukrainie. W odwecie Rosjanie zamknęli granice dla ukraińskich przewoźników. Teraz rosyjskie cieżarówki jeśli chcą dostać się na zachód Europy, muszą korzystać z bałtyckich portów w obwodzie kaliningradzki, w Litwie i na Łotwie.

Przeczytaj także: Wolny handel pomiędzy UE a USA może nieść zagrożenia

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia

Projekt strony www Sitte.pl Lublin