Wysypał na balkon tonę ziemi, by uprawiać truskawki

Mieszkaniec jednego z bloków w stolicy Ukrainy, Kijowie wpadł na niecodzienny pomysł. Postanowił rozpocząć uprawę truskawek na swoim balkonie. W tym celu wysypał tonę ziemi na przygotowaną przez siebie podwieszaną konstrukcję. Jednak konstrukcja nie wytrzymała ciężaru i runęła. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Do balkonu na szóstym piętrze dziewięciopiętrowego budynku na linach została przymocowana specjalna konstrukcja, która została wypełniona niemal toną ziemi. Pod ciężarem konstrukcja runęła.

balkon.jpg 

Żaden z sąsiadów i przechodniów nie został ranny. Ratownicy zdemontowali pozostałości po konstrukcji przy pomocy sprzętu ratowniczo-gaśniczego.

Niestety to nie pierwsza taka sytuacja, władze miasta skarżą się, że mieszkańcy Kijowa regularnie stwarzają niebezpieczne sytuacje na swoich balkonach.

"Ktoś przeprowadza niebezpieczne naprawy w swoich domach lub instaluje niebezpieczne i zawodne konstrukcje oraz budynki gospodarcze na balkonach" - powiedział Roman Tkachuk, dyrektor departamentu bezpieczeństwa miejskiego.

Źródło: hromadske.ua; fot. Kijowska Miejska Administracja Państwowa

Powiązane artykuły