Przymrozki na horyzoncie! Alerty dla 9 województw

Przed nami dwa mroźne noce i poranki. IMGW wydał alerty dotyczące przymrozków dla 9 województw. Temperatura może spaść do -4°C. 

Pogoda na początku czerwca zaskoczy nas negatywnie, arktyczne powietrze przyniesie wyjątkowo późne przymrozki, które głównie wystąpią przy gruncie, jedank nie można ich wykluczyć lokalnie na wysokości 2 m. Zimno będzie zwłaszcza w nocy z 3/4 czerwca 2023 r. na dużym obszarze Polski. Wtedy w wielu miejscach może być poniżej 2-4°C. Przy gruncie ujemne temperatury są bardzo prawdopodobne, gdy może być nawet -4°C/-2°C, a być może i niżej, wyrządzając spore szkody w sadach, ogrodach i rolnictwie.

W piątek alerty pierwszego stopnia obowiązują w województwie mazowieckim (powiaty wschodnie i północne), pomorskim(powiaty południowe), zachodniopomorskim (powiat łobeski, świdnicki, drawski, szczecinecki, stargardzki, wałecki, choszczeński i goleniowski), kujawsko-pomorskim (powiaty północne), wielkopolskim (powiaty północne), warmińsko-mazurskim, podlaskim, podkarpackim (powiat bieszczadzki) i małopolskim (powiat tatrzański i nowotarski).

W sobotę przymrozki będzie można odczuć na terenie województwa podkarpackiego, konkretnie w powiecie bieszczadzkim i małopolskim w powiecie tatrzańskim i nowotarskim.

Na niedzielę synoptycy nie wydali alertów dotyczących zagrożeń dla żadnego województwa.

Przeczytaj także: Co nie zmarzło w maju, zmarznie w czerwcu?

źródło: IMGW; fanipogody.pl 

Komentarze  

-3 #1 T 2023-06-01 14:19
Bez komentarza
Cytować

Powiązane artykuły

Nie wszystkich cieszą przymrozki

Chłodny weekend, potem stopniowe ocieplenie

Niespodziewanie zimna noc

X