Eksport polskiej borówki w lipcu 2023
Lipcowy wolumen eksportu borówek w 2023 r. jest prawie 2 razy wyższy od skali wysyłek z lipca 2022. Najwięcej borówki wyeksportowaliśmy do Izraela i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
W lipcu tego roku nasze borówki trafiły do 9 krajów spoza UE. Całkowita ilość borówek wyeksportowanych wyniosła 106 ton jest to znaczący wzrost, ponieważ w lipcu 2022 eksport wynosił zaledwie 57 ton do 8 krajów spoza UE.
W lipcu 2023 r. Izrael był znaczącym rynkiem dla polskich borówek, wyeksportowaliśmy tam 73 tony tych owoców, czyli zdecydowanie więcej niż w lipcu ubiegłego roku. Do Zjednoczonych Emiratów Arabskich wysłaliśmy 18 ton, do Królestwa Arabii Saudysjkiej 3,76 ton i do Norwegii 3 tony.
źródło: ZSRP
Nie przegap najnowszych wiadomości
Sadownicy polują
-
Uszkodził kilkanaście ambon myśliwskich. Usłyszał zarzuty
Siedem zarzutów dotyczących uszkodzenia mienia i narażenia osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty...
-
Sadownicy polują: Polscy myśliwi padają ofiarą agresji?
Taka teza pojawia się w artykule pt. „O agresji wobec myśliwych” autorstwa prof. dr hab. Dariusza...
-
Sadownicy polują: Czy godzi się zabijać zwierzęta dla trofeów?
Stosunek większości Polaków do zabijania dzikich zwierząt przez myśliwych jest taki, że działanie to...
Najnowsze artykuły
- Kulminacja fali upałów przed nami. Temperatury przekroczą 40°C
- Polskie jabłka w centrum rozmów handlowych z Egiptem
- Upały w tunelach: jak skutecznie chronić maliny i jeżyny przed stresem termicznym i utratą jędrności?
- Wzmożone kontrole importowanych czereśni. Rząd reaguje na sygnały o możliwych nieprawidłowościach
- Ochrona sadu przed upałami: monitoring, nawadnianie i biostymulacja
- Nadchodzi ekstremalny żar. Temperatury sięgną nawet 39°C!
- Mauzer przygniótł bawiące się dzieci. Dwóch 8-latków trafiło do szpitala

