Przyszłość polskiego sadownictwa - strategia zamiast gaszenia pożarów

Zapraszamy sadowników na Konferencje Core Team, która odbędzie się pierwszego dnia Targów TSW, w środę 17 stycznia 2024 roku, w Kielcach. Na Konferencji poznamy wyniki i wnioski z badań rynku jabłek w Polsce 2023 i możliwe scenariusze rozwoju produkcji, eksportu i promocji. Mimo iż w ostatnich dniach często używane jest sformułowanie „systemowe rozwiązania”, w sektorze ogrodniczym dominuje „gaszenie pożarów”. Konferencja ma pokazać, że jako sadownicy potrafimy popatrzeć w przyszłość i wypracować strategię rozwoju branży sadowniczej.

Core Team to forum współpracy liderów sektora ogrodniczego, którzy rozpoczęli pracę w bardziej strategicznej perspektywie, czyli nad decyzjami, które wpłyną na rozwój i zyskowność sektora za 5-10 lat. Jednym z kluczowych obszarów prac jest współpraca sadowników przy szacowaniu wielkości zbiorów jabłek.

Badania rynku jabłek w Polsce 2023 - wyniki i wnioski

- Zainicjowana przez Core Team współpraca sadowników przy szacowaniu wielkości zbiorów jabłek jest dziś szansą na większą otwartość w zbieraniu i na historyczne zmiany w publikowaniu polskich prognoz – zaprasza Adam Paradowski, Prezes Zarządu Plantpress, w Core Team lider zespołu ds. zbierania danych branżowych.

- Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie, żeby zobaczyć, jak wygląda struktura odmianowa według samych sadowników i organizacji producenckich? Ile mamy Gali, Red Jonaprince'a, jak te dane można wykorzystać w codziennej pracy? - zaprasza Adam Paradowski, lider zespołu ds. zbierania danych branżowych.

Konferencja Core Team „Przyszłość polskiego ogrodnictwa”

Wśród prelegentów i moderatorów Dominika Kozarzewska, Paulina Kopeć, Maria Sikorska i dr Mirosław Korzeniowski, prof. Małgorzata Korbin, prof. Joanna Paliszkiewicz i Maciej Majewski, Adam Paradowski, Maciej Dolata oraz Witold Boguta, inicjator powstania Core Teamu.

Zapraszamy na pierwszą Konferencja Core Team „Przyszłość polskiego ogrodnictwa – strategia zamiast gaszenia pożarów”. Targi TSW 2024 zapowiadane są jako rekordowe. Zarówno pod względem liczby wystawców, powierzchni wystawienniczej, jak i ilości branżowych konferencji. Cechą charakterystyczną tej realizowanej przez ogrodniczy Core Team jest promocja kultury strategicznej w sektorze i zaproszenie do współpracy wszystkich, którzy chcą zaangażować się w oceny różnych scenariuszy rozwoju.

  • Konferencję rozpocznie prezentacja trendów i wyników badań konsumpcji.
  • Poznamy atuty i wyzwania zrównoważonego rozwoju.
  • Po raz pierwszy publicznie zaprezentowana zostanie diagnoza stanu branży jagodowej.
  • Poznamy wyniki i wnioski z badań rynku jabłek w Polsce 2023 i możliwe scenariusze rozwoju produkcji, eksportu i promocji jabłek.
  • Nowe formy współpracy nauki z praktycznym ogrodnictwem – inicjatywa Międz. Towarzystwa Nauk Ogrodniczych (ISHS)
  • W ramach promocji dobrych praktyk dowiemy się jak budować zaufanie i jak oprzeć się fali populizmu.
  • W ramach lepszego zrozumienia finalnych konsumentów porozmawiamy o tym, jak ludzie odbierają naszą koncentrację na agrotechnice i „cenach skupu”. Czy to od nas kupują?

Program Konferencji Core Team znajduje się na stronie TSW.pl

Nie przegap najnowszych wiadomości

icon googleObserwuj nas w Google News

Komentarze  

0 #3 Guest 2024-01-04 18:39
Cytuję Dzin:
Zastanawiam się kto finansuje działalność tych teamów?
Może ktoś wie?


Moze dostali grant z funduszu promocji?
Cytować
+1 #2 Dzin 2024-01-04 16:14
Zastanawiam się kto finansuje działalność tych teamów?
Może ktoś wie?
Cytować
+3 #1 Guest 2024-01-04 10:51
Co tu radzić

Trzeba dostosować wielkość produkcji i jakoś do rynku i możliwości sprzedaży

Nie trzeba być geniuszem by to wiedzieć
Cytować

Powiązane artykuły

X