Sadownicy muszą poczekać. Unijne pieniądze dopiero w grudniu 2026 lub 2027 roku
Polecane

Sadownicy muszą poczekać. Unijne pieniądze dopiero w grudniu 2026 lub 2027 roku

Komisja Europejska nie zajmie się od razu wnioskiem Polski o uruchomienie nadzwyczajnych środków wsparcia dla sadowników, którzy ucierpieli w wyniku kwietniowych przymrozków. Jak wynika z informacji przekazanych dziennikarzom przez rzeczniczkę Komisji Europejskiej, sprawa zostanie rozpatrzona dopiero w ramach tzw. pakietu jesiennego – razem z podobnymi wnioskami z innych państw UE.

Rzeczniczka KE Louise Bogey podkreśliła w wypowiedzi dla RMF FM, że „każdy wniosek, który wpływa teraz, zostanie rozpatrzony w ramach pakietu jesiennego”. Oznacza to odejście od szybkiego, indywidualnego trybu przyznawania pomocy na rzecz zbiorczego podejścia obejmującego wiele krajów jednocześnie.

Polska czeka w kolejce po unijne środki

Komisja potwierdziła, że otrzymała dokumenty przesłane 7 maja przez ministra rolnictwa Stefana Krajewskiego. Dotyczą one wsparcia dla upraw sadowniczych, które zostały poważnie uszkodzone przez wiosenne przymrozki – lokalnie temperatury spadały nawet do -10°C, powodując straty sięgające 90–100% plonów w niektórych gospodarstwach.

Wniosek Polski jest obecnie na wstępnym etapie analizy. KE oczekuje jeszcze oficjalnych, szczegółowych szacunków strat. Jednocześnie – jak wskazują przedstawiciele Komisji – podobne wnioski złożyły już inne państwa, m.in. Czechy, Słowacja, Austria i Niemcy.

Nowy system wypłat z unijnej rezerwy kryzysowej

Zmiana podejścia wynika z nowego modelu zarządzania unijną rezerwą kryzysową w rolnictwie, zaproponowanego przez komisarza ds. rolnictwa Christophe’a Hansena. Zakłada on podział decyzji o wypłatach na dwa stałe terminy w roku – wiosenny i jesienny.

Celem reformy jest uniknięcie sytuacji, w której środki wyczerpują się zbyt szybko, oraz bardziej równomierne rozdzielanie pomocy pomiędzy kraje członkowskie. Na 2026 rok rezerwa wynosi 450 mln euro, z czego dostępne pozostaje około 200 mln.

Zamiast reagować natychmiast na pojedyncze klęski żywiołowe, Komisja zbiera wszystkie wnioski i ocenia je zbiorczo w ramach jednego „pakietu”, co ma pozwolić na bardziej sprawiedliwą alokację środków w całej Unii.

Pieniądze najwcześniej w grudniu

Choć KE nie wskazuje dokładnych terminów wypłat, harmonogram procedowania oznacza, że środki dla polskich sadowników mogą trafić do kraju najwcześniej w grudniu 2026 roku lub nawet na przełomie 2026 i 2027 roku.

W praktyce oznacza to wielomiesięczne oczekiwanie dla rolników dotkniętych stratami, które w wielu gospodarstwach sięgnęły niemal całkowitego zniszczenia plonów.

Alternatywne źródła wsparcia

Komisja Europejska zwraca jednocześnie uwagę, że państwa członkowskie mają możliwość udzielenia pomocy w inny sposób – m.in. poprzez elastyczne wykorzystanie krajowych planów strategicznych WPR lub uruchomienie pomocy państwowej.

W praktyce oznacza to, że jeśli Polska chce szybciej wesprzeć poszkodowanych sadowników, część działań i finansowania może zostać przesunięta na poziom krajowy.

Komentarze  

+1 #465 Nie Kali 2026-06-13 09:28
Cytuję Guest:
Cytuję Nie Kali:
Cytuję Pallad:
Cytuję Kolumb:
Właśnie na ścieku podali swoim dzbanom lewackim że chcą żeby prezydent sciagnoł Ziobrę z Ameryki :D
Chyba ich pojebało :D
Może coś biorą ?
A to że Ziobro jest dziennikarzem też tylko dzban lewacki jest w stanie uwierzyć :lol:

Dobrze że jest Republika ⭐️ I te bzdety prostuje

Oni mają wypatroszone mózgi.
Nie dziwię się że tv Republika bije rekordy oglądalności.... A tam prawie nie ma reklam . Dają radę. Co mnie cieszy i nie przeszkadza

NO...
Zondakrypto finansuje Republikę i kampanię Nawrockiego po czym znika z resztą pieniędzy.
Nawrocki 3 razy wetuje ustawę o kryptowalutach.
Rączka rączkę myje.

I jak ma być dobrze w tym kraju jak złodziej na złodzieju jedzie i złodziejem pogania

PiS to najbardziej złodziejska władza w historii Polski. Nikt tyle wcześniej nie kradł i nikt nie robił tego tak po chamsku i z taką bezwzględnością i arogancją.
Wszyscy mieli jakieś hamulce, tylko nie PiS.
To Kuchciński powiedział:
"teraz qrwa my!"
Cytować
+1 #464 Nie Kali 2026-06-13 09:25
Trwają przymusowe wywłaszczenia pod CPK. Tamtejsi rolnicy protestują przeciwko budowie której Tusk podobno nie prowadzi.
Tak twierdzą pisowskie dzbany.
Cytować
+2 #463 Guest 2026-06-13 09:22
Cytuję Nie Kali:
Cytuję Pallad:
Cytuję Kolumb:
Właśnie na ścieku podali swoim dzbanom lewackim że chcą żeby prezydent sciagnoł Ziobrę z Ameryki :D
Chyba ich pojebało :D
Może coś biorą ?
A to że Ziobro jest dziennikarzem też tylko dzban lewacki jest w stanie uwierzyć :lol:

Dobrze że jest Republika ⭐️ I te bzdety prostuje

Oni mają wypatroszone mózgi.
Nie dziwię się że tv Republika bije rekordy oglądalności.... A tam prawie nie ma reklam . Dają radę. Co mnie cieszy i nie przeszkadza

NO...
Zondakrypto finansuje Republikę i kampanię Nawrockiego po czym znika z resztą pieniędzy.
Nawrocki 3 razy wetuje ustawę o kryptowalutach.
Rączka rączkę myje.

I jak ma być dobrze w tym kraju jak złodziej na złodzieju jedzie i złodziejem pogania
Cytować
+2 #462 Nie Kali 2026-06-13 08:45
Cytuję Pallad:
Cytuję Kolumb:
Właśnie na ścieku podali swoim dzbanom lewackim że chcą żeby prezydent sciagnoł Ziobrę z Ameryki :D
Chyba ich pojebało :D
Może coś biorą ?
A to że Ziobro jest dziennikarzem też tylko dzban lewacki jest w stanie uwierzyć :lol:

Dobrze że jest Republika ⭐️ I te bzdety prostuje

Oni mają wypatroszone mózgi.
Nie dziwię się że tv Republika bije rekordy oglądalności.... A tam prawie nie ma reklam . Dają radę. Co mnie cieszy i nie przeszkadza

NO...
Zondakrypto finansuje Republikę i kampanię Nawrockiego po czym znika z resztą pieniędzy.
Nawrocki 3 razy wetuje ustawę o kryptowalutach.
Rączka rączkę myje.
Cytować
+2 #461 Nie Kali 2026-06-13 08:43
Cytuję Kolumb:
Właśnie na ścieku podali swoim dzbanom lewackim że chcą żeby prezydent sciagnoł Ziobrę z Ameryki :D
Chyba ich pojebało :D
Może coś biorą ?
A to że Ziobro jest dziennikarzem też tylko dzban lewacki jest w stanie uwierzyć :lol:

Dobrze że jest Republika ⭐️ I te bzdety prostuje

Ale to sam Ziobro w pierwszym wystąpieniu z USA powiedział że został korespondentem Republiki.
Tak że dzbanem to sam jesteś.
Cytować
-2 #460 Pallad 2026-06-13 07:18
Cytuję Kolumb:
Właśnie na ścieku podali swoim dzbanom lewackim że chcą żeby prezydent sciagnoł Ziobrę z Ameryki :D
Chyba ich pojebało :D
Może coś biorą ?
A to że Ziobro jest dziennikarzem też tylko dzban lewacki jest w stanie uwierzyć :lol:

Dobrze że jest Republika ⭐️ I te bzdety prostuje

Oni mają wypatroszone mózgi.
Nie dziwię się że tv Republika bije rekordy oglądalności.... A tam prawie nie ma reklam . Dają radę. Co mnie cieszy i nie przeszkadza
Cytować
0 #459 Kolumb 2026-06-13 07:08
Właśnie na ścieku podali swoim dzbanom lewackim że chcą żeby prezydent sciagnoł Ziobrę z Ameryki :D
Chyba ich pojebało :D
Może coś biorą ?
A to że Ziobro jest dziennikarzem też tylko dzban lewacki jest w stanie uwierzyć :lol:

Dobrze że jest Republika ⭐️ I te bzdety prostuje
Cytować
+2 #458 Zlodzieje Tuska ⛔️ 2026-06-13 06:26
Cytuję Zlodzieje Tuska ⛔️:
Rudzielec zadłużył kraj jak nikt‼️ Myśli że ujebie rządy pis za rok ‼️
Ale jak przejmą tvp to pokażą prawdę..
Żeby nie pis to by nic nie było. Żadnej broni ‼️ Bo rudy z psychiatra byli dumni z likwidacji polskiego wojska i 600 jednostek ‼️

https://youtube.com/shorts/ZAZhmnzxEHM?si=aLzLpLmu0oCIvksT

Tak likwidowali wojsko ⛔️⛔️⛔️
Cytować
+2 #457 Zlodzieje Tuska ⛔️ 2026-06-13 06:25
Rudzielec zadłużył kraj jak nikt‼️ Myśli że ujebie rządy pis za rok ‼️
Ale jak przejmą tvp to pokażą prawdę..
Żeby nie pis to by nic nie było. Żadnej broni ‼️ Bo rudy z psychiatra byli dumni z likwidacji polskiego wojska i 600 jednostek ‼️
Cytować
+2 #456 Zlodzieje Tuska ⛔️ 2026-06-13 06:21
Nie interesują mnie wymysły wszych lewackich trolli z iksa ani ich sztuczki ❗️
A co do odebrania to rudy sam jest przeciwny, bo woła żeby Nawrocki negocjował z tym żydem żeby się uspokoił ❗️
Cytować
-3 #455 Nie Kali 2026-06-13 06:20
A w USA dostaliśmy kolejny kredycik 4 mld $ na 6% na broń. Tak że niepotrzebnie martwiliście się pisowskie dzbany że zabraknie.
Od 2027 będzie takie zadłużenie że koniec z trzynastkami, czternastkami i 800+. Nawet "wspaniali gospodarze" z PiS nic na to nie poradzą i trzeba będzie ciąć.
Choć szczerze mówiąc to prędzej wybory wygra Konfa niż PiS a oni cięcia socjalu mają w programie.
Cytować
-2 #454 Nie Kali 2026-06-13 06:13
Cytuję Nie Kali:
Cytuję Zlodzieje Tuska ⛔️:
„Niestety, koalicja rządząca (KO, Lewica, Trzecia Droga – z Donaldem Tuskiem na czele) w większości pozostała na miejscach i nie dołączyła do minuty ciszy. Nie przeszkadza im zarzynanie Polaka na ulicy przez czarnego barbarzyńcę” - napisał Leszek Miller na portalu X, odnosząc się do zignorowania oddania hołdu zamordowanemu Henry’emu Nowakowi przez koalicję 13 grudnia…‼️

Nawet Miler widzi zepsucie w tej
KOalicji zdrajców ‼️ Widać jak są upadłymi kaumukami .

A tutaj twój ulubieniec Leszek Miller mówi o aferze podkarpackiej i dlaczego kibol nie odbiera Zełeńskiemu orderu.
Często cytujesz tu Millera to słuchaj co mówi.



https://www.facebook.com/reel/1312054171014043
Cytować
-1 #453 Nie Kali 2026-06-13 06:12
Cytuję Zlodzieje Tuska ⛔️:
„Niestety, koalicja rządząca (KO, Lewica, Trzecia Droga – z Donaldem Tuskiem na czele) w większości pozostała na miejscach i nie dołączyła do minuty ciszy. Nie przeszkadza im zarzynanie Polaka na ulicy przez czarnego barbarzyńcę” - napisał Leszek Miller na portalu X, odnosząc się do zignorowania oddania hołdu zamordowanemu Henry’emu Nowakowi przez koalicję 13 grudnia…‼️

Nawet Miler widzi zepsucie w tej
KOalicji zdrajców ‼️ Widać jak są upadłymi kaumukami .

A tutaj twój ulubieniec Leszek Miller mówi o aferze podkarpackiej i dlaczego kibol nie odbiera Zełeńskiemu orderu.
Często cytujesz tu Millera to słuchaj co mówi.
Cytować
0 #452 Zlodzieje Tuska ⛔️ 2026-06-13 05:20
Cytuję Zlodzieje Tuska ⛔️:
https://wpolityce.pl/media/762546-ogromny-skandal-w-neo-tvp-haniebne-slowa-ws-upa

Tusk ma takich ministrów którzy zrównują zbrodniarzy UPA z naszymi żołnierzami niezłomnymi ‼️
Wiedziałem że ten rudy Niemiec ma wypatroszony łeb z polskości, ale nie aż tak..
DLATRGO WOLE TV REPUBLIKĘ ⭐️⭐️⭐️

Tusk kiedyś mówił że dla niego " polskość to nie normalność "❗️
W Prawicy nie ma takich zdrajców ‼️
Cytować
0 #451 Zlodzieje Tuska ⛔️ 2026-06-13 05:13
https://wpolityce.pl/media/762546-ogromny-skandal-w-neo-tvp-haniebne-slowa-ws-upa

Tusk ma takich ministrów którzy zrównują zbrodniarzy UPA z naszymi żołnierzami niezłomnymi ‼️
Wiedziałem że ten rudy Niemiec ma wypatroszony łeb z polskości, ale nie aż tak..
DLATRGO WOLE TV REPUBLIKĘ ⭐️⭐️⭐️
Cytować
0 #450 Szkody Tuskowców ⛔ 2026-06-12 20:05
https://wpolityce.pl/polityka/762446-nasz-news-adwokat-nie-mogl-spotkac-sie-z-leszkiem-kraskowskim

Zamknęli dziennikarza za prawdę , a teraz nawet nie dopuszczają jego adwokata ‼️❗ Widać strach tej bandy. ‼️
Boli ucieczka Ziobro :D
Oj boli. Lewackie psy chcą krwi, to im rzucili dziennikarza Kraskowskiego.
Jak SS mani. W niepowodzeniach mścili się na przypadkowych ludziach‼️

Klaus Bachman wzywał rudego do przemocy ‼️ No i wykonuje rozkazy z Berlina.
Cytować
0 #449 Szkody Tuskowców ⛔️ 2026-06-12 19:38
Cytuję Nie Kali:
A Orlen po odejściu Obajtka jest wart 160 mld pln. Więcej niż Gazprom.
Paliwo też poniżej 6 zł. A kwiczeliście że 9.

To Obajtek pomnożył jego wartość ⭐️✅️
A wy zlizujecie jego śmietanę..
Obajtek wygospodarował z Orlenu aż 100 miliardów zysku. A teraz dupa. ⛔️
Cytować
+3 #448 Guest 2026-06-12 18:25
Cytuję Nie Kali:
A Orlen po odejściu Obajtka jest wart 160 mld pln. Więcej niż Gazprom.
Paliwo też poniżej 6 zł. A kwiczeliście że 9.

A ja dzisiaj kupiłem benzynkę z rabatem po
5.29
BRAWO TUSK⭐
Cytować
+1 #447 Nie Kali 2026-06-12 16:57
A Orlen po odejściu Obajtka jest wart 160 mld pln. Więcej niż Gazprom.
Paliwo też poniżej 6 zł. A kwiczeliście że 9.
Cytować
+2 #446 Nie Kali 2026-06-12 16:53
Cytuję Gary:
Cytuję Gary:
Cytuję Nie Kali:
Więc całuj w dupę Putina choć rosjanie wymordowali jeszcze więcej Polaków.
Ta nienawiść do Niemców już ci całkiem mózg wyżarła.
Niemcy najechali nas raz.
Rosjanie 17 razy.
Ale największym wrogiem dla poyebanego pisowca z mózgiem wyżartym propagandą jest Niemiec.

Napisz że cię zrobili folkzdojczem i sprawa załatwiona. Nie każdy dał się zniemczyc jak ta wasza hołota!

A Śląsk już za Mieszka I był Polski. I teraz jest Polski. Ziemię zachodnie też, jak nazwa WIELKOPOLSKA - no to Polska.
A Konrada Mazowieckiego tak samo pojebało jak Tuska. Sprowadził tu Niemców a potem tak nas bronili że nas zabijali.
Zygmunt Stary drugi pajac. Zezwolił na państwo Prusom kiedy kilkadziesiąt lat wcześniej Niemcy chcieli nas pobić. Tak się kończy liberalizm , czyli wcześniej czy później wojną .

Wilno, Grodno, Lwów i Brześć też były wtedy polskie a nie są.
I co w związku z tym???
Cytować
+1 #445 Zlodzieje Tuska ⛔️ 2026-06-12 15:40
„Niestety, koalicja rządząca (KO, Lewica, Trzecia Droga – z Donaldem Tuskiem na czele) w większości pozostała na miejscach i nie dołączyła do minuty ciszy. Nie przeszkadza im zarzynanie Polaka na ulicy przez czarnego barbarzyńcę” - napisał Leszek Miller na portalu X, odnosząc się do zignorowania oddania hołdu zamordowanemu Henry’emu Nowakowi przez koalicję 13 grudnia…‼️

Nawet Miler widzi zepsucie w tej
KOalicji zdrajców ‼️ Widać jak są upadłymi kaumukami .
Cytować
0 #444 Zlodzieje Tuska ⛔️ 2026-06-12 15:32
Mój dziadek mówił " jak świat światem, Niemiec Polakowi nigdy nie był bratem " ale to prawda. Moich krewnych sukinsyny wywieźli do obozu. Już nie wrócili ‼️
Cytować
+1 #443 Zlodzieje Tuska ⛔️ 2026-06-12 15:32
Mój dziadek mówił " jak świat światem, Niemiec Polakowi nigdy nie był bratem " ale to prawda. Moich krewnych sukinsyny wywieźli do obozu. Już nie wrócili ‼️
Cytować
+1 #442 Gary 2026-06-12 15:26
Cytuję Gary:
Cytuję Nie Kali:
Więc całuj w dupę Putina choć rosjanie wymordowali jeszcze więcej Polaków.
Ta nienawiść do Niemców już ci całkiem mózg wyżarła.
Niemcy najechali nas raz.
Rosjanie 17 razy.
Ale największym wrogiem dla poyebanego pisowca z mózgiem wyżartym propagandą jest Niemiec.

Napisz że cię zrobili folkzdojczem i sprawa załatwiona. Nie każdy dał się zniemczyc jak ta wasza hołota!

A Śląsk już za Mieszka I był Polski. I teraz jest Polski. Ziemię zachodnie też, jak nazwa WIELKOPOLSKA - no to Polska.
A Konrada Mazowieckiego tak samo pojebało jak Tuska. Sprowadził tu Niemców a potem tak nas bronili że nas zabijali.
Zygmunt Stary drugi pajac. Zezwolił na państwo Prusom kiedy kilkadziesiąt lat wcześniej Niemcy chcieli nas pobić. Tak się kończy liberalizm , czyli wcześniej czy później wojną .
Cytować
+2 #441 Gary 2026-06-12 15:16
Cytuję Nie Kali:
Więc całuj w dupę Putina choć rosjanie wymordowali jeszcze więcej Polaków.
Ta nienawiść do Niemców już ci całkiem mózg wyżarła.
Niemcy najechali nas raz.
Rosjanie 17 razy.
Ale największym wrogiem dla poyebanego pisowca z mózgiem wyżartym propagandą jest Niemiec.

Napisz że cię zrobili folkzdojczem i sprawa załatwiona. Nie każdy dał się zniemczyc jak ta wasza hołota!
Cytować
-3 #440 Nie Kali 2026-06-12 14:53
Czego pojebany pisowcu tego samego nie piszesz o Szwedach?
Wszak w wyniku potopu ludność Polski spadła o 1/3 a cały kraj zrujnowano.
Cytować
-3 #439 Nie Kali 2026-06-12 14:50
Więc całuj w dupę Putina choć rosjanie wymordowali jeszcze więcej Polaków.
Ta nienawiść do Niemców już ci całkiem mózg wyżarła.
Niemcy najechali nas raz.
Rosjanie 17 razy.
Ale największym wrogiem dla poyebanego pisowca z mózgiem wyżartym propagandą jest Niemiec.
Cytować
+3 #438 Zlodzieje Tuska ⛔️ 2026-06-12 14:47
Tusk zrzekł się reparacji u swych Niemców ‼️ Każe Polakom ich płacić‼️
WCALE SIĘ NIE DZIWIĘ ŻE GO POSŁALI DO OSTATNIEGO WAGONU❗️Bo jest zdrajcą albo pierdolnięty ‼️
Cytować
+3 #437 Zlodzieje Tuska ⛔️ 2026-06-12 14:39
WWidziałem dokument jak ch*j esesman wziloł dzieciaka i rzucił żywcem w ognisko‼️ Nie wspominam o rodzinie Ulmów .
Cytować
+3 #436 Zlodzieje Tuska ⛔️ 2026-06-12 14:36
Cytuję Nie Kali:
Karolku, kogo reprezentujesz, jeśli nie chcesz reparacji od Rosji?
Niemcy zburzyli nam miasta, wymordowali Polaków, ale oddali nam Dolny i Górny Śląsk, Ziemię Lubuską, Zachodniopomorskie, Warmię i Mazury, zaprosili nas do UE i NATO, są naszym największym partnerem handlowym i ciągle przepraszają za to, co nam zrobili. Jasne, że chciałoby się więcej, bo reparacje przeszły Polakom koło nosa.
Karolku, co nam dała Rosja?
Przecież zabrali nam 1/3 Polski, ograbili kraj, wywieźli miliony na Syberię, wymordowali nam patriotów, naukowców, żołnierzy poczęstowali strzałem w tył głowy, okradali latami cały kraj, a ziemie uzyskane ogołocili z maszyn i urządzeń oraz żywego inwentarza, masowo gwałcili nasze kobiety i okupowali nas przez 45 lat, izolując od świata. Teraz twierdzą, że im się to wszystko należało i znowu mamy wracać pod ich wpływy.
To kto ma nam płacić odszkodowania?
Czy jesteś naukowcem i historykiem? Czy może histerycznym, antypolskim politykiem?
Czy przypadkiem nie jesteś nam narzucony w pakiecie z zondacrypto przez rosyjską mafię?
Krzycz głośniej, nieodpowiedzialny kibolu. Przecież wrzeszczysz w interesie Putina!
https://www.facebook.com/photo/?fbid=1596396375179623&set=a.334778914674715


Ty ciulu ‼️ NIEMCY 300 LAT NAS GNEBILI, ZABIJALI, ROZWALILI NAM KRAJ, WYMORDOWALI 6 MILIONÓW POLAKÓW, A TY SZUJO GESTAPOWSKA ICH WYBIELASZ ⛔️⛔️⛔️⛔️⛔️⛔️⛔️
Masz coś z głową, bo tego nie da się czytać do końca ‼️ Co za k***a takie dzieci rodzi ‼️
Cytować
0 #435 Nie Kali 2026-06-12 13:39
Dzisiaj Braun świętował święto rossji w rosyjskiej ambasadzie.
Cytować
-2 #434 Nie Kali 2026-06-12 13:37
Karolku, kogo reprezentujesz, jeśli nie chcesz reparacji od Rosji?
Niemcy zburzyli nam miasta, wymordowali Polaków, ale oddali nam Dolny i Górny Śląsk, Ziemię Lubuską, Zachodniopomorskie, Warmię i Mazury, zaprosili nas do UE i NATO, są naszym największym partnerem handlowym i ciągle przepraszają za to, co nam zrobili. Jasne, że chciałoby się więcej, bo reparacje przeszły Polakom koło nosa.
Karolku, co nam dała Rosja?
Przecież zabrali nam 1/3 Polski, ograbili kraj, wywieźli miliony na Syberię, wymordowali nam patriotów, naukowców, żołnierzy poczęstowali strzałem w tył głowy, okradali latami cały kraj, a ziemie uzyskane ogołocili z maszyn i urządzeń oraz żywego inwentarza, masowo gwałcili nasze kobiety i okupowali nas przez 45 lat, izolując od świata. Teraz twierdzą, że im się to wszystko należało i znowu mamy wracać pod ich wpływy.
To kto ma nam płacić odszkodowania?
Czy jesteś naukowcem i historykiem? Czy może histerycznym, antypolskim politykiem?
Czy przypadkiem nie jesteś nam narzucony w pakiecie z zondacrypto przez rosyjską mafię?
Krzycz głośniej, nieodpowiedzialny kibolu. Przecież wrzeszczysz w interesie Putina!
https://www.facebook.com/photo/?fbid=1596396375179623&set=a.334778914674715
Cytować
+1 #433 Nie Kali 2026-06-12 13:34
Cytuję Zlodzieje Tuska ⛔️:
Cytuję Zlodzieje Tuska ⛔️:
Cytuję Nie Kali:
Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście umorzył postępowanie wobec mężczyzny podejrzanego o próbę podpalenia siedziby PO w październiku ubiegłego roku - ustalił portal Gazeta.pl. O taką decyzję wnioskowała też wcześniej prokuratura. "Atakując siedzibę PO był niepoczytalny".

Niepoczytalny wielbiciel PiS.
A to ci niespodzianka...


Twojego rudego też Niemcy posłali do ostatniego wagonu, bo uznali że niepoczytalny :D

Te dwie wasze baby ropuchy co rozrabiają na zbiegowiskach też powinni zamknąć z wariatami bo w pis takich nie ma :lol:

No jak nie ma? Właśnie zamknęli w wariatkowie wielbiciela PiS a ty piszesz że w PiS takich nie ma.
Ty nie wiesz co piszesz.
Cytować
-1 #432 Zlodzieje Tuska ⛔️ 2026-06-12 12:25
Cytuję Zlodzieje Tuska ⛔️:
Cytuję Nie Kali:
Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście umorzył postępowanie wobec mężczyzny podejrzanego o próbę podpalenia siedziby PO w październiku ubiegłego roku - ustalił portal Gazeta.pl. O taką decyzję wnioskowała też wcześniej prokuratura. "Atakując siedzibę PO był niepoczytalny".

Niepoczytalny wielbiciel PiS.
A to ci niespodzianka...


Twojego rudego też Niemcy posłali do ostatniego wagonu, bo uznali że niepoczytalny :D

Te dwie wasze baby ropuchy co rozrabiają na zbiegowiskach też powinni zamknąć z wariatami bo w pis takich nie ma :lol:
Cytować
-1 #431 Zlodzieje Tuska ⛔️ 2026-06-12 12:21
Cytuję Nie Kali:
Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście umorzył postępowanie wobec mężczyzny podejrzanego o próbę podpalenia siedziby PO w październiku ubiegłego roku - ustalił portal Gazeta.pl. O taką decyzję wnioskowała też wcześniej prokuratura. "Atakując siedzibę PO był niepoczytalny".

Niepoczytalny wielbiciel PiS.
A to ci niespodzianka...


Twojego rudego też Niemcy posłali do ostatniego wagonu, bo uznali że niepoczytalny :D
Cytować
-1 #430 Nie Kali 2026-06-12 09:34
Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście umorzył postępowanie wobec mężczyzny podejrzanego o próbę podpalenia siedziby PO w październiku ubiegłego roku - ustalił portal Gazeta.pl. O taką decyzję wnioskowała też wcześniej prokuratura. "Atakując siedzibę PO był niepoczytalny".

Niepoczytalny wielbiciel PiS.
A to ci niespodzianka...
Cytować
0 #429 Zlodzieje Tuska ⛔️ 2026-06-12 04:28
https://wpolityce.pl/polityka/762435-kraskowski-wrobiony-na-jaw-wyszly-szokujace-informacje

Rudy nie był w stanie złapać Ziobro to zamknęli Kraskowskiego, który opowiedział o machlojach Gertycha w Polnordzie co wyprowadzono 100 milionów zł ‼️
I tak zamyka się tych co mówią o przestępstwach, a przestępcy na wolnosci⛔️⛔️
Cytować
-1 #428 Nie Kali 2026-06-12 03:55
https://www.facebook.com/photo?fbid=1633452365449171&set=a.218434830284272

Karol nie podpisze niczego co godzi w dobre imię świata przestępczego bo sam się z niego wywodzi...
Cytować
0 #427 Nie Kali 2026-06-12 03:52
A Nawrocki trzeci raz broni kryptowalut swoim wetem. A sportowcy dostali z PKOL pity z podatkiem do zapłaty za bitcoiny które mieli dostać a nie dostali od Zondakrypto.
Broni swoich sponsorów jak niepodległości.
Po wizycie Budanowa ucichł też dziwniw temat odebrania orderu Zeleńskiemu.
Cytować
+2 #426 Nocny pingwin 2026-06-11 20:51
4,5 miliarda dla celebrytów. A sadownicy mają czekać !
Cytować
+2 #425 Szkody Tuskowców ⛔️ 2026-06-11 19:32
Cytuję Szkody Tuskowców ⛔️:
https://youtube.com/shorts/iqmVXP9q8XU?si=SKK_8GENRR0CStC6

Zobaczcie jaki los im zgotował lewackie rządy ❗️Pis postawił płot na granicy żeby ciapate bydło nie szło robić burdel.
Chwalą im za to ⭐️


https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&nrkadencji=9&nrposiedzenia=39&nrglosowania=40

Zobaczcie jak głosowali lewacy ❗️Prawie 100 % było PRZECIW BUDOWIE ‼️
Cytować
+1 #424 Szkody Tuskowców ⛔️ 2026-06-11 19:24
https://youtube.com/shorts/iqmVXP9q8XU?si=SKK_8GENRR0CStC6

Zobaczcie jaki los im zgotował lewackie rządy ❗️Pis postawił płot na granicy żeby ciapate bydło nie szło robić burdel.
Chwalą im za to ⭐️
Cytować
0 #423 Nie Kali 2026-06-11 14:35
Autobusy z Kielc nie trafią do Winnicy po tym, jak radni i lokalni politycy Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko ich przekazaniu, argumentując, że miałyby one kursować ulicą Stepana Bandery.
Autobusy mają po 17 lat i zostały już wycofane z eksploatacji w Polsce. Teraz prawdopodobnie zostaną zutylizowane.

Mer Winnicy, Siergiej Morgunow, sam wycofał prośbę o przekazanie pojazdów. W wydanym oświadczeniu podkreślił, że zrobił to, „aby pomoc humanitarna nie stała się częścią debaty politycznej i nie wpłynęła na wieloletnie partnerstwo”.
Winnica i Kielce są miastami partnerskimi od blisko 70 lat.
Jednocześnie Morgunow zaznaczył, że jest szczerze wdzięczny Polakom za wsparcie Ukrainy, a kwestie historyczne powinny być przedmiotem dialogu między historykami.

Przypomnę, że w Winnicy mieszka kilkanaście tysięcy osób polskiego pochodzenia.
Najpierw rozdawali pesele i socjal, teraz wolą autobusy zezłomować niż dać na Ukrainę. To jest cały PiS.
Cytować
+1 #422 Nie Kali 2026-06-11 14:23
Cytuję Zlodzieje Tuska ⛔️:
Cytuję Nie Kali:
Cytuję Piitr:
Cytuję Nie Kali:
Cytuję Szkody Tuskowców ⛔:
https://youtube.com/shorts/JL7cWLyMNp8?si=ToeETdrNvrihAinW

BRAWO ❗ Tak było tysiąc lat. Mieliśmy jedná flagę. Teraz naczepiali różnych szmat

Marianna przywróci krzyże? A swojego pierwszego ślubnego też przywróci? Ona to już chyba nie pamięta komu dawała ta prawdziwa katoliczka.
To jest obłuda pisiorów w pełnej krasie.

Art. 212 Kodeksu karnego dotyczy przestępstwa zniesławienia (pomówienia). Karze podlega ten, kto pomawia inną osobę, grupę osób lub instytucję o postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć je w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego do zajmowanego stanowiska, zawodu czy działalności
CZY MAM WYSŁAĆ TEN POST O ZNIESŁAWIENIE NA JEJ MEDIA ??

To już jest normalnie cyrk. Tylko się ośmieszasz. Pani - katoliczka która chce przywracać krzyże na ścianach sama nie dotrzymała przysięgi małżeńskiej a wytknięcie tego to obraza wg jakiegoś matoła podlegająca ściganiu.
Hipokryzja pisowców do kwadratu.
Sama siebie zrobiła osobą publiczną co oznacza że każdy może publicznie krytykować jej postępowanie.
Kara tylko za krytykę pisiorów?
A za krytykę Tuska też do więźnia? Za krytykę Czarzastego też?
Aż się boję ich krytykować...


Marianna nie ma drugiego. A ty się kiedyś doigrasz, jak nie odróżniasz zniesławienia od krytyki politycznej ❗️

Aktualnie może nie ma. Jest celebrytką i osobą publiczną i jako taka podlega krytyce. Sama tak wybrała, mogła siedzieć w domu przy mężu. I ja krytykuję jej podwójną moralność a nie politykę. Mam prawo do własnego zdania i jego wyrażania. Wy byście wszystkich krytykujących prawicę pozamykali w więzieniach jak Piłsudski swoich przeciwników w Berezie Kartuskiej np gen Rozwadowskiego - obrońcy Lwowa i twórcy planu Bitwy Warszawskiej.
Cytować
0 #421 Zlodzieje Tuska ⛔️ 2026-06-11 08:43
https://tvrepublika.pl/Polska/Nie-podskakuj-bo-Mocne-slowa-Ziobry-po-areszcie-Kraskowskiego/215580

Powiedział prawdę. To banda Tuska go zamknęła. Dziś za prawdę zamykają. ‼️ KOmuną wróciła ⛔️ Dziennikarze są prześladowani, wolność słowa łamana. To ten dziennikarz jest naszym bohaterem ❗️Rudy by chciał cenzurować prawdę, jak za komuny ‼️
Cytować
-1 #420 Zlodzieje Tuska ⛔️ 2026-06-11 08:30
Cytuję Nie Kali:
Cytuję Piitr:
Cytuję Nie Kali:
Cytuję Szkody Tuskowców ⛔:
https://youtube.com/shorts/JL7cWLyMNp8?si=ToeETdrNvrihAinW

BRAWO ❗ Tak było tysiąc lat. Mieliśmy jedná flagę. Teraz naczepiali różnych szmat

Marianna przywróci krzyże? A swojego pierwszego ślubnego też przywróci? Ona to już chyba nie pamięta komu dawała ta prawdziwa katoliczka.
To jest obłuda pisiorów w pełnej krasie.

Art. 212 Kodeksu karnego dotyczy przestępstwa zniesławienia (pomówienia). Karze podlega ten, kto pomawia inną osobę, grupę osób lub instytucję o postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć je w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego do zajmowanego stanowiska, zawodu czy działalności
CZY MAM WYSŁAĆ TEN POST O ZNIESŁAWIENIE NA JEJ MEDIA ??

To już jest normalnie cyrk. Tylko się ośmieszasz. Pani - katoliczka która chce przywracać krzyże na ścianach sama nie dotrzymała przysięgi małżeńskiej a wytknięcie tego to obraza wg jakiegoś matoła podlegająca ściganiu.
Hipokryzja pisowców do kwadratu.
Sama siebie zrobiła osobą publiczną co oznacza że każdy może publicznie krytykować jej postępowanie.
Kara tylko za krytykę pisiorów?
A za krytykę Tuska też do więźnia? Za krytykę Czarzastego też?
Aż się boję ich krytykować...


Marianna nie ma drugiego. A ty się kiedyś doigrasz, jak nie odróżniasz zniesławienia od krytyki politycznej ❗️
Cytować
-1 #419 Nie Kali 2026-06-11 08:25
Cytuję Piitr:
Cytuję Nie Kali:
Cytuję Szkody Tuskowców ⛔:
https://youtube.com/shorts/JL7cWLyMNp8?si=ToeETdrNvrihAinW

BRAWO ❗ Tak było tysiąc lat. Mieliśmy jedná flagę. Teraz naczepiali różnych szmat

Marianna przywróci krzyże? A swojego pierwszego ślubnego też przywróci? Ona to już chyba nie pamięta komu dawała ta prawdziwa katoliczka.
To jest obłuda pisiorów w pełnej krasie.

Art. 212 Kodeksu karnego dotyczy przestępstwa zniesławienia (pomówienia). Karze podlega ten, kto pomawia inną osobę, grupę osób lub instytucję o postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć je w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego do zajmowanego stanowiska, zawodu czy działalności
CZY MAM WYSŁAĆ TEN POST O ZNIESŁAWIENIE NA JEJ MEDIA ??

To już jest normalnie cyrk. Tylko się ośmieszasz. Pani - katoliczka która chce przywracać krzyże na ścianach sama nie dotrzymała przysięgi małżeńskiej a wytknięcie tego to obraza wg jakiegoś matoła podlegająca ściganiu.
Hipokryzja pisowców do kwadratu.
Sama siebie zrobiła osobą publiczną co oznacza że każdy może publicznie krytykować jej postępowanie.
Kara tylko za krytykę pisiorów?
A za krytykę Tuska też do więźnia? Za krytykę Czarzastego też?
Aż się boję ich krytykować...
Cytować
0 #418 Nie Kali 2026-06-11 08:12
Cytuję Piitr:
Cytuję Nie Kali:
Cytuję Szkody Tuskowców ⛔:
https://youtube.com/shorts/JL7cWLyMNp8?si=ToeETdrNvrihAinW

BRAWO ❗ Tak było tysiąc lat. Mieliśmy jedná flagę. Teraz naczepiali różnych szmat

Marianna przywróci krzyże? A swojego pierwszego ślubnego też przywróci? Ona to już chyba nie pamięta komu dawała ta prawdziwa katoliczka.
To jest obłuda pisiorów w pełnej krasie.

Art. 212 Kodeksu karnego dotyczy przestępstwa zniesławienia (pomówienia). Karze podlega ten, kto pomawia inną osobę, grupę osób lub instytucję o postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć je w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego do zajmowanego stanowiska, zawodu czy działalności
CZY MAM WYSŁAĆ TEN POST O ZNIESŁAWIENIE NA JEJ MEDIA ??

Jak to powiedział były już Prezydent Duda do putina:
Nie strasz, nie strasz bo się zes...
Cytować
0 #417 Guest 2026-06-11 05:47
Cytuję Piitr:
Cytuję Nie Kali:
Cytuję Szkody Tuskowców ⛔:
https://youtube.com/shorts/JL7cWLyMNp8?si=ToeETdrNvrihAinW

BRAWO ❗ Tak było tysiąc lat. Mieliśmy jedná flagę. Teraz naczepiali różnych szmat

Marianna przywróci krzyże? A swojego pierwszego ślubnego też przywróci? Ona to już chyba nie pamięta komu dawała ta prawdziwa katoliczka.
To jest obłuda pisiorów w pełnej krasie.

Art. 212 Kodeksu karnego dotyczy przestępstwa zniesławienia (pomówienia). Karze podlega ten, kto pomawia inną osobę, grupę osób lub instytucję o postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć je w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego do zajmowanego stanowiska, zawodu czy działalności
CZY MAM WYSŁAĆ TEN POST O ZNIESŁAWIENIE NA JEJ MEDIA ??

Możesz przy okazji wysłać inne posty obrażające inne osoby
Cytować
0 #416 Piitr 2026-06-11 04:55
Cytuję Nie Kali:
Cytuję Szkody Tuskowców ⛔:
https://youtube.com/shorts/JL7cWLyMNp8?si=ToeETdrNvrihAinW

BRAWO ❗ Tak było tysiąc lat. Mieliśmy jedná flagę. Teraz naczepiali różnych szmat

Marianna przywróci krzyże? A swojego pierwszego ślubnego też przywróci? Ona to już chyba nie pamięta komu dawała ta prawdziwa katoliczka.
To jest obłuda pisiorów w pełnej krasie.

Art. 212 Kodeksu karnego dotyczy przestępstwa zniesławienia (pomówienia). Karze podlega ten, kto pomawia inną osobę, grupę osób lub instytucję o postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć je w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego do zajmowanego stanowiska, zawodu czy działalności
CZY MAM WYSŁAĆ TEN POST O ZNIESŁAWIENIE NA JEJ MEDIA ??
Cytować

Nie przegap najnowszych wiadomości

icon googleObserwuj nas w Google News

Powiązane artykuły

Ile będzie do hektara?

Ile będzie do hektara?

Harmonogram pomocy po przymrozkach

Harmonogram pomocy po przymrozkach