logo ZSRPZarząd Główny Związku Sadowników RP wydał pilny komunikat w sprawie cen skupu jabłek przemysłowych. W komunikacie czytamy:

 

Wobec niczym nieuzasadnionych obniżek cen skupu jabłek przemysłowych  w ostatnich dniach  w całej Polsce Zarząd Główny Związku Sadowników RP po analizie informacji płynących z terenu przedstawia komunikat w tej sprawie.

1.Należy liczyć się ze zbiorami jabłek mniejszymi niż w sezonie 2012/2013. Według naszych przewidywań do przetwórstwa może trafić nawet do 1 mln ton jabłek mniej niż w poprzednim sezonie. Nie ma więc mowy o nadprodukcji.

2.Dobre wyniki przetwórstwa w minionym sezonie oraz niższa podaż sezonu bieżącego nie dają podstaw do gwałtownych ruchów cenowych, których próby podejmowane były po 15 września b.r. i zostały podjęte ostatnio.

3. Obecne ruchy cenowe zakładów to nic innego, jak chęć zakupu po niskich cenach jabłek od sadowników, którzy zakończyli już zrywanie owoców i potrzebują pieniędzy np. na zapłacenie za rwanie.

4.Apelujemy o spokojne dokończenie zbiorów owoców i mądrość sadowników w momencie gwałtownych spadków cen jabłek przemysłowych poprzez nieuleganie panice i wyhamowanie dostaw.

 

Najnowsze komentarze

Projekt strony www Sitte.pl Lublin

No Internet Connection