Sadzenie drzewek w pełni. Przyglądając się sadom można z całą pewnością stwierdzić, że sadownicy, którzy tej wiosny zakładają nowe kwatery, mają pełne ręce roboty. Przyczyniła się do tego z pewnością szybka wegetacja oraz duże nagromadzenie zabiegów (ochronnych i nawożeniowych) koniecznych do wykonania. Bywa, że po całym dniu pracy, trzeba jeszcze wsiąść na ciągnik, bo zabiegu nie można opuścić.

Zakładanie nowej kwatery ma również miejsce u Pana Pawła Kazany z Grójca. Podobnie jak wielu innych sadowników, tak i Pan Kazana, zauważa, że ziemia powoli przesusza się, ponieważ opady deszczu występowały tej wiosny sporadycznie. W tym tygodniu, chociaż liczono na deszcz, w wielu lokalizacjach zaledwie „pokropiło”. Ci sadownicy, którzy mają zainstalowane nawadnianie, nie muszą się obawiać. Jeśli nie popada, w gorszej sytuacji będą kwatery, w których nawadniania nie ma.

Paweł Kazana, jak pokazuje w relacji ze swojego gospodarstwa, zdecydował się na odmianę Red Jonaprince Select. Jakie odmiany wybrali nasi Czytelnicy? A może w ogóle nie zdecydowali się na wymianę lub dosadzanie?

Ostatnie ogłoszenia