Polscy Łowcy Burz: Dzisiejszy poranek w centrum i na północy Polski był bardzo chłodny. Temperatura powietrzna miejscami spadła do 0-3°C, a lokalnie na północnym-zachodzie Polski odnotowano nawet mróz na wysokości 2 metrów nad poziomem morza. Tak było m.in. na stacji meteorologicznej w Wierzchowie (-1,3°C), Szczecinku (-0,7°C), Resku (-0,6°C), Pile (-0,4°C), czy w Miastku (-0,3°C). Na podłożu, roślinności i różnego rodzaju obiektach na powierzchni ziemi w wyniku sublimacji pary wodnej powstał osad lodowy w postaci szronu.

To był jednak ostatni tak chłodny poranek - w ciągu kolejnych dni można spodziewać się wyraźnego ocieplenia, a temperatura powietrza w ciągu dnia będzie sięgać przeważnie 23-27°C. Ponadto niewykluczone, że temperatura powietrza na początku czerwca pierwszy raz w tym roku sięgnie i przekroczy 30°C w cieniu. Napływająca ciepła masa powietrza będzie również bardzo wilgotna, co przełoży się na możliwość rozwoju burz, w tym również tych gwałtownych.

Pierwsze lokalne burze (aczkolwiek niezbyt silne) możliwe będą już jutro - m.in. w Wielkopolsce, na Kujawach i na Dolnym Śląsku.

 

Źródło: Polscy Łowcy Burz

 

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia