Burze,  które z poniedziału na wtorek (12/13.08), przeszły nad południowo-wschodnią Polską, przyniosły dotkliwe zniszczenia w sadach owocowych. W powiecie kraśnickim silny wiatr wywracał konstrukcje i łamał drzewa. Na zdjęciu znajduje się zniszczony sad w miejscowości Majdan Bobowski (powiat kraśnicki, gmina Urzędów).  Serwis informacyjny lublin112 podał, że w dniu wczorajszym, w gminie Urzędów, zanotowano szkody na powierzchni 30 hektarów sadów, a wciąż spływają nowe zgłoszenia.

Jak poinformowali Polscy Łowcy Burz, burze, spowodowały miejscowe szkody, głównie związane z oddziaływaniem silnych porywów wiatru. Według informacji podawanych przez media, straż pożarna do godzin porannych interweniowała ponad 200 razy, z czego ponad 100 razy w woj. lubelskim oraz ponad 50 razy w woj. świętokrzyskim. Łącznie uszkodzonych zostało co najmniej kilkadziesiąt dachów budynków mieszkalnych i gospodarczych.

Spore szkody wystąpiły m.in. w miejscowości Majdan Zahorodyński w pow. chełmskim (woj. lubelskie), gdzie w nocy przed godz. 01:00 przeszedł pierwszy ze wspomnianych mezoskalowych układów konwekcyjnych. Wg relacji Pana Marcina Jelenia, silny wiatr prostoliniowy spowodował duże zniszczenia w drzewostanie, lokalne drogi zostały zatarasowane przez powalone drzewa. Uszkodzone zostały również linie energetyczne oraz tablice ogłoszeniowe. (Źródło: PolscyŁowcyBurz)

 

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia

Projekt strony www Sitte.pl Lublin

No Internet Connection