Premier Morawiecki spotkał się z sadownikami?
Na finiszu kampanii wyborczej do podgrójeckich sadów zawitał Mateusz Morawiecki. Premier gościł w firmie Victoria w Kozietułach. Niestety, o spotkaniu sadownicy nie wiedzieli.
Chociaż niektóre media obwieściły, że Premier spotkał się dziś z sadownikami, wydaje się, że zdecydowana większość najbardziej zainteresowanych nie wiedziała o tym fakcie. Trudno też szukać relacji w Internecie, ciężko zatem powiedzieć, jak liczna grupa brała udział w spotkaniu.
Okoliczni sadownicy są niezwykle zawiedzeni zaistniałą sytuacją. Nic w tym dziwnego. O wizycie i rozmowie z sadownikami dowiedzieli się z telewizji. Na miejscu, w miejscowości Kozietuły, można było w tamtym momencie natomiast trafić na kilka patroli policji i zakaz wstępu na teren firmy.
Możliwość spotkania z Premierem odebrano nie tylko krytykom, ale także zwolennikom. Najbardziej zastanawia jednak fakt, dlaczego spotkanie trzymane było w tajemnicy. O możliwości wzięcia udziału nie zostały poinformowane nawet lokalne media.
O przebiegu spotkania można dowiedzieć się z relacji Agrobiznes TVP:
– Jesteśmy już gotowi z wypłatami dla rolników w związku z suszą, która dotknęła polskie rolnictwo w tym roku – powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki w Kozietułach na Mazowszu. (...)
Mówiąc o „polskiej drodze do państwa dobrobytu” Morawiecki wskazał m.in. na wyrównanie dopłat dla rolników czy strategię wyrównywania strat „w przypadku, jeżeli rolnictwo dotkną jakieś tragedie, tak jak zeszłoroczna klęska suszy”. Premier przypomniał, że rząd przeznaczył na nią kwotę blisko 2,5 mld zł.
– I w tym roku również już jesteśmy gotowi z wypłatami dla rolników w związku z suszą, która też niestety dotknęła polskie rolnictwo – zapowiedział.
Dodał, że w Unii Europejskiej Polska ma „długofalową strategię w obszarze klimatu, długofalową strategię zmian w energetyce czy w gospodarce cyfrowej”. (Źródło: Agrobiznes TVP).
Nie przegap najnowszych wiadomości
Sadownicy polują
-
Uszkodził kilkanaście ambon myśliwskich. Usłyszał zarzuty
Siedem zarzutów dotyczących uszkodzenia mienia i narażenia osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty...
-
Sadownicy polują: Polscy myśliwi padają ofiarą agresji?
Taka teza pojawia się w artykule pt. „O agresji wobec myśliwych” autorstwa prof. dr hab. Dariusza...
-
Sadownicy polują: Czy godzi się zabijać zwierzęta dla trofeów?
Stosunek większości Polaków do zabijania dzikich zwierząt przez myśliwych jest taki, że działanie to...
Najnowsze artykuły
- Susza rolnicza 2026: coraz większe zagrożenie dla sadów i plantacji
- Kontrole ciągników i maszyn rolniczych – policja ostrzega: nie będzie taryfy ulgowej
- Ostatni dzień na wnioski o dopłaty 2026
- Miodówka gruszowa – trudny szkodnik do zwalczania. Konieczność wykonania zabiegu KOMUNIKAT PROCAM
- Zakładanie plantacji truskawek – przygotowanie gleby i zabiegi biologiczne
- Więcej pieniędzy i tańsze kredyty dla rolników od 1 lipca 2026 r.
- Najpierw tropiki, potem nawałnice


Komentarze
Na kulturę to jeżdżę co tydzień do stolicy....nie sama robota człowiek żyje
Czy w każdym domu musi być radio i telewizor??
Są ciekawsze rzeczy do zrobienia niż bezmyślne gapienie się w pudło...ciemny lud kupi wszystko co tego pudła wyplynie
Polecam nie oglądać żadnej telewizji i nie słuchać radia.
Robię to od 20lat bo radio ma ryja a telewizor morde
No nie....a co tam na budowie?;) Jarosław stawia ten wieżowiec czy nie?;)
Teraz zestaw z tym wydatki....dowiemy się kto bardziej zadłużył Polskę .
Polityka to szambo.... omijam z daleka
2012 r. - 287,5 mld.
2013 r- 280 mld zł.
2014 - 283 mld.
2015 - 289 mld.
2016 -314,6 mld zł.
2017 - 350,5 mld
2018 - 380 mld zł.
Czyli za PO wzrosly przez 3 lata 1,5 mld.
Za PIS aż o 90 mld.
To są fakty. Wiem że niektórzy myślą że powinien być pusty budżet i rozkradziony ale to nie powinno być. W cywilizowanym kraju.
no oczywiscie, a największe lewactwo obecnie u władzy...