Im bliżej Świąt Bożego Narodzenia na znaczeniu zyskują odmiany jabłek popularne w kuchni. W ostatnich dniach dobrym popytem cieszy się zatem Szara Reneta i Boskoop. Aktualnie te odmiany można sprzedać w cenie 50 – 55 złotych za 15-kilogramową skrzynkę. Zejście ma również Boiken. Grube jabłka można sprzedać w cenie 40 zł.

Jak przekazują nam sadownicy, którzy dziś sprzedają jabłka na Broniszach, rano sporym zainteresowaniem cieszył się Szampion, z powodu małej podaży tej odmiany. Ceny czerwonego standardu w grubym sorcie to od 20 do 25 złotych w zależności od aktualnej sytuacji na rynku.

Zainteresowaniem wciąż cieszą się odmiany takie jak Cortland i Lobo (chociaż popyt jest mniejszy niż na odmiany kulinarne). W tym przypadku jabłka można podać w cenie około 40 złotych.

Nieco wyższą ceną cieszy się również Alwa, gruby sort to około 25 – 27 złotych za skrzynkę.

Na Broniszach jest obecnie znacznie mniej sprzedających niż jeszcze kilkanaście dni temu, jednak kupców również nie ma zbyt wielu. Handel dobrze szedł w niedzielę, wówczas w towar zaopatrywali się więksi hurtownicy. Wtedy wyprzedało się sporo jabłek.

Najnowsze komentarze

Projekt strony www Sitte.pl Lublin

No Internet Connection