Podsumowanie targów Interpoma 2014
Organizatorzy targów Interpoma 2014, które odbyły się w Bolzano w ubiegłym tygodniu, publikują oficjalne statystyki. W tym roku wystawę odwiedziło 18 tys. osób z 70 państw, czyli o ponad 12% więcej niż w ubiegłej edycji. Swoją ofertę zaprezentowało 423 wystawców z 20 państw. Wśród zwiedzających zauważono duży wzrost udziału Polaków, Mołdawian i Serbów. Największymi europejskimi targami poświęconymi jabłku zaintersowani byli także przedstawiciele tak odległy państw, jak Iran, Izrael, Brazylia, Haiti, Gruzja, Meksyk, Peru, Nowa Zelandia, Urugwaj, Japonia, Indie i RPA.
Zobacz także: galeria zdjeć - Interpoma 2014 - maszyny
Z ankiet przeprowadzonych przez organizatora widać wyraźnie pozytywny odbiór imprezy przez uczestników. 63% ankietowanych oceniło Interpomę dobrze, 34% - bardzo dobrze. 62% deklarowało, że nawiąże kontakty biznesowe z wystawcami.
Jak podreślają organizatorzy, sukces Interpomy to przede wszystkim wysoka specjalizacja wystawy. 55% zwiedzających to producenci jabłek, 17% to producenci innych owoców, 11% stanowią handlowcy, 12% przedstawiciele firm oferujących maszyny dla sadowników.
Zobacz także: galeria zdjęć - Interpoma 2014 - odmiany
Nie przegap najnowszych wiadomości
Sadownicy polują
-
Uszkodził kilkanaście ambon myśliwskich. Usłyszał zarzuty
Siedem zarzutów dotyczących uszkodzenia mienia i narażenia osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty...
-
Sadownicy polują: Polscy myśliwi padają ofiarą agresji?
Taka teza pojawia się w artykule pt. „O agresji wobec myśliwych” autorstwa prof. dr hab. Dariusza...
-
Sadownicy polują: Czy godzi się zabijać zwierzęta dla trofeów?
Stosunek większości Polaków do zabijania dzikich zwierząt przez myśliwych jest taki, że działanie to...
Najnowsze artykuły
- „Nie zostawimy nikogo bez pomocy”. Minister rolnictwa zapowiada wsparcie po fali przymrozków
- Lubelscy sadownicy apelują o systemowe wsparcie po przymrozkach
- Jedni w „majówkę” grillują, a drudzy walczą o plon
- Przymrozki czy już mróz? Możliwości regeneracji i biostymulacji
- Słońce w majówkę nie wyklucza przymrozków. Co chłodna wiosna mówi o zmianie klimatu?
- Walka z przymrozkami i co dalej? Aktualna sytuacja w sadach
- Zabiegi regenerujące po mrozach Komunikat PROCAM

