W Wenatchee w USA 8 listpada 2010 roku zaprezentowano odmianę ‘Pinata’. Na odbywającej się tam konferencji mówiono o poprawie konsumpcji owoców wśród kilku grup wiekowych dzięki wprowadzeniu odmian o unikalnych walorach smakowych. Odmiana ‘Pinata’ była składnikiem chipsów jabłkowych i innych dań, a także można ją było posmakować na surowo. Mówiono, że choć krótko jest dostępna na rynku, może okazać się hitem wśród dzieci i osób starszych.  

Ta krzyżówka między ‘Golden Deliciousem’ i ‘Koksą Pomarańczową’ powstała po dwóch dekadach badań naukowych w Dreźnie. W Europie znana jest jako… ‘Pinova’ lub ‘Sonata’. Odmiana ta w 2001 roku została wybrana Jabłkiem Roku w Niemczech.

‘Pinata’ zawiera dużo cukrów i kwasów oraz ma tropikalny posmak, jak oceniają znawcy. Firma Stemilt zakupiła na wyłączność prawa do upowszechniania jej w Stanach Zjednoczonych już w 2004 roku i rokrocznie wzrasta jej produkcja na Nowym Kontynencie. Oprócz wysokiej jakości owoców, także doskonale rozwinięty marketing mają zagwarantować sukces tej odmiany.
Źródło: freshplaza.com, brianna.shales @ stemilt.com
 

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia