Brytyjscy producenci jabłek mogą odetchnąć z ulgą – czytamy na portalu theguardian.com. Jabłka, które uszkodzone zostały w wyniku wiosennych przymrozków (ordzawienia skórki, pierścienie i języki mrozowe) będą sprzedawane w supermarketach sieci Tesco.

Zgodnie z zasadami ustalonymi przez supermarkety co do wyglądu i jakości owoców dostarczanych przez dostawców, producenci obawiali się, że sprzedawcy detaliczni nie będą zainteresowani tegorocznymi jabłkami ze skazami. Ujemna temperatura, która wiosną spadła w Wielkiej Brytanii do -4, sprawiła, że jabłka mają liczne ordzawienia i pierścienie mrozowe. Szczególnie dotknięta jest odmiana Bramley (tradycyjna brytyjska odmiana, popularna wśród gospodyń).  Zgodnie z obowiązującymi zasadami, zazwyczaj wykluczono jabłka z jakimikolwiek wadami.

Tymczasem sieć brytyjskich supermarketów Tesco zgodziła się obniżyć standardy ze względu na przymrozki. Rzecznik prasowy Tesco powiedział, że nieco zniekształcone jabłka zostaną sprzedane w standardowej ofercie Tesco, podczas gdy bardziej zdeformowane będą sprzedawane w ramach oferty Perfectly Imperfect (Perfekcyjnie Niedoskonałe owoce i warzywa).

– Pracujemy z naszymi dostawcami jabłek, aby wykorzystać jak najwięcej plonów i zapobiec zmarnowaniu się dobrych owoców. Chociaż niektóre jabłka mogą być mniejsze lub zniekształcone, będą miały ten sam smak, jakiego oczekują nasi klienci – mówi John Worth, rzecznik prasowy Tesco w rozmowie z portalem theguardian.com .

 

Źródło: theguardian.com

Najnowsze komentarze

Choroby i szkodniki

Projekt strony www Sitte.pl Lublin

No Internet Connection