Fengapi to nowa klubowa odmiana zaproponowana przez Feno, firmę znaną między innymi z marki jabłek Evelina®.  Fengapi jest dwukolorowym jabłkiem, będącym połączeniem Gali i Pink Rose. Stoisko z tą nowością przyciąga ogromną ilość zwiedzających targi Fruit Logistica w Berlinie. 

Chociaż po raz pierwszy o odmianie mówiono na targach Interpoma 2016 we Włoszech, dopiero w tym roku przedstawiono ją konsumentom. Odmiana testowana była przez kilka lat między innymi w Południowym Tyrolu (gdzie została wyhodowana), Trentino, ale także w Niemczech (okolice Jeziora Bodeńskiego i Brandenburgii) oraz w Austrii. Niekomercyjne nasadzenia pojawiły się również w Argentynie, Chile, USA i Południowej Afryce.

Fengapi jest krzyżówką Gali i Pink Rose. Owocuje równo co roku i jest bardziej produktywna niż Gala. Termin zbioru to około 5 dni po Golden Delicious. Jak mówią hodowcy, na płaskim terenie jabłko będzie dwukolorowe, a im wyżej położona kwatera, tym rumieniec będzie bardziej okazały. Jabłko jest chrupiące i słodkie, chociaż czuć delikatną, kwaskowatą nutę.

Odmiana powstała pod kątem zdobywania nowych rynków. Zarówno atrakcyjne, jasno-czerwone wybarwienie, jędrność jak i słodko-kwaskowaty smak mają pomóc w podbiciu Bliskiego Wschodu oraz rynków azjatyckich.