Podczas gdy europejski i azjatycki przemysł owocowy zmaga się z poważnymi przeszkodami, które stawia przed nimi rozprzestrzenianie się koronawirusa – Afryka Południowa mierzy się z problemem jakim są przerwy w dostawie prądu, które hamują rozwój gospodarczy i są nie lada wyzwaniem dla producentów jabłek i gruszek w południoafrykańskim regionie.

Problemy z zasilaniem utrzymują się w Afryce Południowej – krajowy sektor owoców został poważnie zdestabilizowany przez regularne przerwy w dostawie prądu w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Czołowi producenci owoców, którzy muszą zachować łańcuch chłodniczy, żądają zabezpieczenia nieprzerwanego dostarczania energii elektrycznej w ciągu najbliższych dwóch miesięcy, czyli w szczytowym okresie zbiorów.

Perspektywy energetyczne Afryki nie są obiecujące, główny dostawca ma problem z utrzymaniem funkcjonowania krajowej sieci z powodu awarii infrastruktury, ponadto oskarżany jest o złe zarządzanie i korupcję. Sektor energetyczny dostał jednak wsparcie od państwa w postaci dużych dofinansować, aby uchronić go od katastrofy.

  

 

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia

Projekt strony www Sitte.pl Lublin

No Internet Connection