Książe Karol wzywa Brytyjczyków, którzy zostali bez pracy, do pomocy przy zbiorach warzyw i owoców. Swój apel do rodaków ogłosił na oficjalnej stronie rodziny królewskiej na Facebooku. 

Książę Walii przekazał wiadomość popierającą kampanię #PickforBritain (#ZbierajdlaBrytanii), która zachęca każdego, kto nie ma zajęcia w tym trudnym czasie, do podjęcia pracy przy zbieraniu owoców i warzyw. 

 – Nie wątpię, że praca będzie mozolna i trudna. Ale u szczytu globalnej pandemii ma ogromne znaczenie, możesz wnieść istotny wkład w wysiłek narodowy. Dlatego wzywam was do zbierania dla Wielkiej Brytanii – powiedział książę Karol.

 Zauważył, że w nadchodzących miesiącach będzie potrzeba tysięcy pracowników do zbioru. Kampania potrwa do początku jesieni, a ludzie będą potrzebni, aby plony nie zostały zmarnowane.

 – W tym niestabilnym czasie zmienia się nasza codzienna rutyna i styl życia. Rolnictwo i żywność nie są wyjątkiem. Jeśli chcemy zbierać brytyjskie owoce i warzywa, potrzebujemy armii rąk do pracy –  skomentował książę Walii.

Książę jest patronem wielu akcji i prezesem organizacji, które pomagają zachować społeczności wiejskie i chronią brytyjskie rolnictwo.

W swoim przemówieniu podkreślił, że żywność „nie pojawia się sama” a jest produkowana przez rolników. Według księcia Karola ostatnie tygodnie dowiodły, że jedzenie jest cennym zasobem, którego nie można brać za pewnik.

 

Najnowsze komentarze

Projekt strony www Sitte.pl Lublin