Miesiąc temu ukraińskie źródła informowały, że silne i długotrwałe przymrozki mocno nadwyrężyły kondycję upraw truskawek w całym kraju. Prognozowano, że z tego względu podaż krajowej truskawki na rynek ukraiński będzie bardzo niska, a nieliczni producenci, którym udało się zachować przynajmniej część zbiorów będą windować wysokie ceny. Nieoczekiwanie sytuacja przybrała zupełnie inny obrót – truskawek jest w sprzedaży dużo, ale są tak marnej jakości, że konsumenci nie chcą ich kupować. Ceny gwałtownie spadają.

Jak informuje portal East-fruit, podaż krajowych truskawek na rynku ukraińskim nadal rośnie, ale popyt utrzymuje się na wyjątkowo niskim poziomie. Zmusza to plantatorów do schodzenia z cen. Do zakupu spożywców zniechęcają cechy jakościowe. Okazuje się, że ukraińskie owoce nie spełniają podstawowych norm jakościowych. W większości przypadków o eksporcie nie może być mowy.

Ceny kilograma truskawek na Ukrainie wynoszą 40-55 hrywien (≈ 1,50-2,06 dolara amerykańskiego), co oznacza spadek 0 29% w stosunku do tygodnia poprzedniego. Prognozowane są dalsze spadki.

Najnowsze komentarze

Projekt strony www Sitte.pl Lublin

No Internet Connection