Przewiduje się, że w tym roku na półki supermarketów trafi około 6000 ton brytyjskich czereśni.

Tegoroczne zbiory rozpoczną się o tydzień wcześniej niż w 2019 roku, konsumenci będą mogli więc kupować krajowe czereśnie od końca czerwca.

Jednak Brytyjczycy przewiduje dobrą dostępność owoców zarówno dla sprzedawców detalicznych, jak i konsumentów przez cały sezon.

Sprzyjające warunki w miesiącach zimowych sprawiły, że producenci spodziewają się nie tylko pokaźnych plonów, ale także owoców wysokiej jakości w większości odmian.

Niestety sytuacja nie wygląda tak dobrze w innych europejskich krajach zajmujących się produkcją tych owoców, dlatego wszystkie przesłanki wskazujące na wyjątkowo dobrą prognozę zbiorów w Wielkiej Brytanii oznaczają, że kraj ten będzie w stanie nie tylko zaopatrywać sprzedawców detalicznych i konsumentów w kraju, ale także w całej Europie, co pozwali Brytyjczykom pozostać konkurencyjnymi na rynku globalnym.

Jednak to czy uda się zrealizować przewidywane szacunki zależy od pogody na przełomie czerwca i lipca, jednak na razie wszystkie przesłanki są pozytywne dla dobrego sezonu dla brytyjskich czereśni.

 

Najnowsze komentarze

Projekt strony www Sitte.pl Lublin

No Internet Connection