W tym tygodniu sadownicy z terytorium krasnodarskiego rozpoczęli sprzedaż pierwszej partii wczesnych odmian jabłek. Ze względu na późniejsze dojrzewanie owoców z powodu niskiej temperatury w maju, w tym roku producenci rozpoczęli zbiór prawie 10 dni później, niż w ubiegłym sezonie.

Na dzień dzisiejszy ceny za odmiany Geneva i White Bulk kształtują się w przedziale 60–80 rubli/kg, tj. 3,36-4,48 zł/kg, czyli średnio o 26% więcej niż na początku ubiegłego sezonu. Według kluczowych graczy rynkowych, początek lokalnego sezonu dostaw jabłek natychmiast wywarł negatywny wpływ na sprzedaż jabłek importowanych, jednak rosyjscy handlowcy nie spieszą się z obniżeniem cen importowanych owoców. Argumentują swoją decyzję faktem, że obecnie na rynku przeważają jabłka importowane. Jednocześnie popyt na te jabłka utrzymuje się na niskim poziomie, ponieważ kupujący wybierają owoce jagodowe, na które jest teraz sezon.

Rosyjscy producenci jabłek w przyszłym tyfgodniu planują sprzedaż na większą skalę. Jeśli chodzi o cenę – zarówno produktów lokalnych jak i importowanych – według samych sadowników spadnie ona wraz ze wzrostem podaży lokalnych jabłek. 

Źródło: Eastfruit

Najnowsze komentarze

Projekt strony www Sitte.pl Lublin

No Internet Connection