Flamandzcy sadownicy rozpoczynają zbiory Konferencji, a następnie innych odmian gruszek, takich jak Durondeau i Doyenné. Typowe dla zbioru gruszek jest to, że odbywa się to w stosunkowo krótkim okresie, który trwa około trzy tygodnie, dlatego brak pracowników niepokoi sadowników. Z pomocą postanowiła przyjść flamandzka mister rolnictwa Hilde Crevits, która wzywa studentów do zgłaszania się do pomocy przy zbiorach.

Ponieważ podaż zagranicznych pracowników sezonowych jest ograniczona  z powodu koronawirusa, flamandzka minister rolnictwa Hilde Crevits wraz z Ministerstwem Rolnictwa i Rybołówstwa zachęca studentów do pomocy, do tego celu została stworzona specjalna strona internetowa www.helpde harvest.be, gdzie zainteresowane pracą osoby mogą się zarejestrować.

Uprawa gruszek jest zlokalizowana głównie w regionach Haspengouw, Hageland i Waasland, ale we Flandrii jest wiele gospodarstw, dlatego bez wsparcia pracowników z zagranicy zgromadzenie odpowiedniej liczby osób do zbiorów okazuję się nie lada wyzwaniem.

W nadchodzących tygodniach przy zbiorach może więc pomóc od 2-3 tysięcy studentów.

Najnowsze komentarze

Projekt strony www Sitte.pl Lublin

No Internet Connection