Mamy już wysoką produkcję jabłek, zagęszczonego soku jabłkowego i drzewek jabłoni (najwyższą w Europie), wysoki eksport jabłek (najwyższy na świecie) oraz bardzo wysoką pozycję na europejskim rynku jabłek. Jak utrzymać wysoką produkcję, eksport i pozycję na europejskim rynku oraz jakie sąmożliwości ich podniesienia będą głównymi tematami na miedzynarodowej konferencji sadowniczej p.t.:"Przyszłość polskiego jabłka",która się odbędzie w dniu 4 grudnia br. w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.

Ramowy program konferencji:

Opłacalność produkcji jabłek w Polsce, Zachodniej Europie i na Ukrainie - przedstawią specjaliści z Polski, Południowego Tyrolu i Ukrainy.

Wystąpienia:
Staniław Kalemba - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Roman Jagieliński - Prezes zarządu Grupy Producentów  "Roja"
Julian Pawlak - Prezes zarządu Stowarzyszenia Krajowej Unii Producentów Soków
Witold Boguta - Prezes zarządu Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw
Maciej Lipecki - Prezes zarządu Stowarzyszenia Polskich Szkółkarzy

Przyszłość polskich jabłek, możliwości rozwoju i zagrożenia - Eberhard Makosz

Dyskusja

Rozpoczęcie konferencji o godz. 10.00, zakończenie okolo godz. 16.00. Po zakończeniu będzie obiad. Między pierwszymi wykładami a wystąpieniami przewidziana jest przerwa kawowa.

Zapraszamy producentów oraz przedstawicieli organizacji i instytucji związanych z produkcją oraz eksportem jabłek, przetworów jabłkowych i drzewek jabłoni do uczestnictwa w konferencji i udziału w dyskusji.

W imieniu Organizatorów

Prof. dr hab. Eberhard Makosz

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia