Sierpień to doskonały czas na zastosowanie w uprawie późnych odmian jabłoni preparatów przeciw opadaniu przedzbiorczemu owoców. Od trzech lat firma Agrarius posiada w swojej ofercie taki produkt, który doskonale się sprawdza w coraz to większej ilości gospodarstw sadowniczych. Produkt ten jest innowacyjny i przełomowy, jeśli chodzi o skład i działanie. Może być stosowany nie tylko w uprawie jabłoni, grusz i śliw, ale również w uprawach owoców miękkich i wczesnych odmian jabłek. Jak pokazały obserwacje, ten rok nie był łaskawy dla sadowników. Zmiany temperatury wiosną, późne przymrozki, wiosenna susza, potem silne wiatry, obfite deszcze i gradobicia wpłynęły na zmniejszenie plonowania drzew i krzewów owocowych oraz odbiły się na jakości owoców. Sadownicy stosujący wiosną nawozy STOP DROP FLOWER zaobserwowali lepsze kwitnienie i skuteczniejsze zawiązywanie owoców oraz minimalny opad zawiązków. Plantacje, na których zastosowano nawozy STOP DROP FRUIT przed zbiorem owoców również pokazały, że preparat doskonale wpływa na owoce, które nie mają tendencji do opadania, nie pękają - pomimo obfitych opadów, ładnie się wybarwiają i są doskonałej jakości. Tak było w przypadku czereśni, wiśni, borówek i wczesnych odmian jabłek. Teraz jest odpowiedni moment na zastosowanie STOP DROP FRUIT w uprawach późnych odmian jabłoni, grusz i śliw.

STOP DROP FRUIT jest nowoczesnym innowacyjnym specjalnie stworzonym do upraw sadowniczych działającym kompleksowo nawozem. Został opracowany w oparciu o szczególne potrzeby roślin sadowniczych. STOP DROP to nawozy zawierające specjalnie dobrane mikroelementy takie jak: molibden, kobalt, cynk, które powodują odpowiednie odżywienie rośliny oraz wpływają na jej prawidłowy metabolizm poprzez regulowanie gospodarki hormonalnej, zapobieganie przedwczesnemu dojrzewaniu owoców, redukowanie syntezy kwasu abscysynowego, etylenu, regulowanie gospodarki potasem, fosforem, azotem oraz tworzenie białek potrzebnych do budowy komórek.

Nawóz STOP DROP FRUIT zawiera również innowacyjną technologię QM6TM, która wpływa na zwiększone pobieranie przez roślinę wody, składników pokarmowych, a przez to na szybszy wzrost owoców i lepsze plonowanie bez nadmiernego wypełniania owoców wodą, co zapobiega ich zniekształcaniu i pękaniu oraz powoduje ich równomierne wypełnienie miąższem, co wpływa korzystnie na dojrzewanie, smak i jakość owoców. Ponadto, nawóz ten poprawia walory smakowe, zwiększa wartości odżywcze i wybarwienie owoców, nie przyśpieszając ich dojrzewania. Ma to szczególnie znaczenie przy odmianach, które nierównomiernie dojrzewają.

Preparat stosuje się przynajmniej 3-4 tygodnie przed planowanym zbiorem owoców w ilości 1l/ha uprawy.

Dodatkowo po zastosowaniu preparatu STOP DROP FRUIT poprawie ulega kondycja owoców pod kątem przechowalniczym, owoce zachowują walory smakowe, wolniej transpirują i są mniej podatne na uszkodzenia, ponieważ wykształcają odpowiednio grubą skórkę i naturalną warstwę woskową, co wpływa na dodatkową ochronę przed chorobami, również przechowalniczymi.

W składzie nawozu STOP DROP FRUIT nie ma sztucznych hormonów, czynników toksycznych i szkodliwych pozostałości. Produkt nie ma wpływu na genetykę rośliny, a jedynie zwiększając jej wewnętrzny, naturalny potencjał obronny działa niezwykle skutecznie.

Dzięki unikatowemu składowi STOP DROP FRUIT jest bezpieczny w stosowaniu zarówno dla roślin, jak i środowiska oraz jako jedyny, tak działający na rynku nie wymaga okresu karencji.

dr Anna Ambroszczyk, Agrarius

 Więcej informacji: https://agrarius.eu/produkty/stop-drop-fruit/

Dystrybutor : Activ https://www.activ.com.pl/kontakt.html

Najnowsze komentarze

Choroby i szkodniki

Projekt strony www Sitte.pl Lublin

No Internet Connection