Potrzebne do zbierania jabłek

Bardzo pomoce w okresie zbierania jabłek są następujące akcesoria:
Refraktometr – przyrząd służący do  przedzbiorczego sprawdzania dojrzałości owoców w sadzie.
Sanki sadownicze – wykorzystywane głównie przy zbiorze owoców, ale także przy cięciu i formowaniu koron drzew, przerzedzaniu zawiązków i innych pracach w sadzie. Dzięki lekkiej i wytrzymałej konstrukcji sanki służą nie tylko jako stojak ale także ułatwią transport skrzynek z owocami.
Pojemnik do zbioru owoców firmy Frubox – jest to lekka skrzyneczka z bardzo odpornego na uszkodzenia tworzywa sztucznego, dopuszczonego do kontaktu z żywnością (CE). Wygodna obsługa, solidne wykonanie i uniwersalne zastosowanie skrzyneczek Frubox sprawia, że stanowią one niezbędną pomoc podczas zbioru owoców. Dzięki specjalnym zaczepom skrzyneczki Frubox mogą mieć różne zastosowanie, w zależności od wybranego sposobu pracy (sanki sadownicze, skrzyniopalety na wózkach sadowniczych, platformy samojezdne). Wyściełane wnętrze oraz specjalnie opracowany system opróżniania skrzyneczek - otwierane dno z workiem do wytaczania owoców - skutecznie chroni owoce przed uszkodzeniami mechanicznymi. Bardzo łatwe i szybkie otwieranie i zamykanie dna pojemnika. W porównaniu do stosowanych dotychczas tradycyjnych metod pracy, zastosowanie skrzyneczek Frubox znacznie redukuje obciążenie fizyczne pracowników. Rozmiar zewnętrzny: 53 cm x 33 cm x 28 cm, waga 3,2 kg, pojemność około 18 kg.
Pojemnik do zbioru owoców Hejmul – są solidne wykonanie z wysokiej jakości materiałów - gwarancja długiej trwałości użytkowej, specjalna wyściółka z pianki gumowej - ochrona owoców przed uszkodzeniami, wygodne w użyciu - 2 szerokie pasy redukują obciążenie ramion podczas pracy, ergonomiczny kształt - większa wydajność. Rozmiar zewnętrzny: 48 cm x 30 cm x 25 cm, waga 2,9 kg, pojemność 15 kg.
Pojemniki zawieszane za pomocą szelek – wykonane są z superlekkiego aluminium w ergonomicznym kształcie, co ułatwia przemieszczanie się między drzewami oraz wchodzenie po sankach lub drabinach do wyższych partii drzew. Dostępne są dwa rozmiary pojemników:
- duży – waga 1,7 kg, pojemność około 12 kg - w zależności od wielkości owoców,
- mały – waga 1,5 kg, pojemność około10 kg - polecany dla kobiet.
Komplet przeciwdeszczowy -  wygodny, elastyczny komplet – spodnie oraz kurtka wykonane z podgumowanego materiału nylonowego. Dostępne są również same kurtki i płaszcze.
Gumowce - superlekkie gumowce z miękką wkładką wykonane z pianki. Cieszą się wielkim powodzeniem i są dużo lżejsze niż zwykłe gumowce czy gumofilce.
Rękawice ochronne - chronią przed zimnem i wilgocią. Odpowiedni dobór rozmiaru rękawic i rodzaju materiału, z którego są wykonane, bardzo ułatwia pracę. Zrywanie owoców wymaga precyzyjnego i delikatnego ich chwytania.
Zrywaczka do owoców - jej ostrze wykonane z nierdzewnej stali szlachetnej ułatwia odcinanie ogonka i zrywanie owoców z drzewa. Dzięki teleskopowemu trzonkowi combisystem można z łatwością zrywać jabłka bez użycia drabiny. Przegub zrywaczki do owoców pozwala na pełną regulację kąta pracy. Zrywaczka posiada mocną konstrukcję z tworzywa sztucznego. Worek zrywaczki uszyty jest z bawełny i nadaje się do prania.

 

Powiązane artykuły

Murawa z samosiewu czy zasiew celowy?

W chwasty wrzątkiem