UPRAWY JAGODOWE:
TRUSKAWKA:

SZARA PLEŚŃ, ANTRAKNOZA
Przypominamy iż opady deszczu podczas kwitnienia sprzyjają infekcji kwiatów przez sprawcę szarej pleśni. W tej fazie zalecamy wykonanie zabiegów ograniczających rozwój choroby przy użyciu produktów np. Batalion 450 SC 1,66 l/ha, Signum 33 WG (1,8 kg/ha – będzie ograniczał również mączniaka prawdziwego i białą plamistość), Switch 62,5 WG (0,8 kg /ha – będzie ograniczał antraknozę).

TRUSKAWKA / MALINA NAWOŻENIE
W celu poprawy transportu asymilantów do owoców i uzupełnieniu niedoborów mikroskładników pokarmowych. Zalecamy zastosowanie preparatów opartych o krzem np. Krzemian w dawce 0,5-0,8 kg/ha. Preparat ten będzie wyrównywał dojrzewanie owoców a także poprawiał wytrzymałość na transport po przez usztywnieni ścian komórkowych. Do mieszaniny należy dołożyć preparat aminokwasowy np. Naturamin WSP w dawce 0,3-0,5 kg/ha lub Megafol w dawce 2l/ha.

TRUSKAWKA NAWOŻENIE WAPŃ
Na plantacjach truskawek zaczęły się zbiory, należy dalej prowadzić nawożenie preparatami wapniowymi średnio co 5-7 dni. Najlepszym rozwiązaniem będzie użycie preparatów opartych o nanotechnologie np. Nano Active w dawce 2-3 kg/ha po za dostarczeniem odpowiedniej ilości wapnia owocom, będzie również zaopatrzał rośliny w mikroelementy. Do mieszanin nawozowych należy dołożyć preparaty aminokwasowe np. Naturamin WSP w dawce 0,3-0,5 kg/ha lub Megafol w dawce 2l/ha. Po wystąpieniu opadów należy zabieg powtórzyć.

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia