Czy opłaca się ciąć mechanicznie sad?

Czy opłaca się ciąć mechanicznie sad? Kupić czy wynająć listwę tnącą? Te pytania zapewne zadaje sobie wielu sadowników przystępujących do zimowego czy też letniego cięcia.

Cięcie mechaniczne sadu to zabieg coraz bardziej popularny, dlatego też coraz więcej sadowników decyduje się na zakup lub wynajem listwy tnącej. Jednak w czasach, gdy koszty produkcji jabłek rosną w zatrważającym tempie, a ceny pozostają na stałym, niskim poziomie, czy ma to swoje uzasadnienie ekonomiczne?

Niniejszy film w formie animacji z komentarzem to luźne przemyślenia autora – sadownika na temat zasadności zakupu lub wynajmu listwy tnącej.

Materiał zachęca do przeanalizowania tematu i rozpatrzenia kwestii opłacalności finansowej tego typu zabiegu. Oczywiście jest to sprawa indywidualna, zależna od wielu czynników, dlatego każdy musi przekalkulować, czy mu się to opłaca.

Zapraszamy do obejrzenia pierwszego odcinka nowego animowanego formatu, gdzie w luźny i humorystyczny sposób podejmowane są interesujące sadowników kwestie:

Powiązane artykuły

KWITNIENIE – Jak skutecznie je przedłużyć?

Nie samymi przymrozkami sadownik żyje. Relacja z sadu