Wołodymyr Zełenski poinformował, że od piątku 27 marca granice kraju zostają zamknięte a transport pasażerski zawieszony.

– Władze kraju stoją dziś przed trudnym wyborem między obywatelami przebywającymi poza granicami kraju a bezpieczeństwem 40 milionów obywateli, którzy pozostają na miejscu – powiedział prezydent Ukrainy.

Zełenski zaznaczył, że nie ma już czasu na czekanie i trzeba podjąć konkretne środki, by zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa na terenie Ukrainy. Przypomniał, że dwa tygodnie temu wezwał już Ukraińców do pilnego powrotu do kraju i od tego czasie na Ukrainę powróciło ponad 80 tysiecy obywateli.

– Nikt nie zostanie zapomniany. Obowiązkiem państwa jest dbanie o każdego Ukraińca, dlatego ci, którzy nie będą mogli powrócić do kraju w najbliższych dniach pozostaną pod opieką misji dyplomatycznych – zapewnił Zełenski

Obiecał również, że wprowadzi kontrole cen podczas kwarantanny i podejmie środki, które zatrzymają nieuczciwych sprzedawców i spekulantów, którzy chcą się dorobić na koronawirusie.

 

fot. pixabay

Najnowsze komentarze

Projekt strony www Sitte.pl Lublin