Prezydent Andrzej Duda podczas wspólnej konferencji z ministrem rolnictwa zachęcił Polaków do patriotyzmu konsumenckiego.

Choć akcja pokazująca, że kapitał ma narodowość oraz propagująca kupowanie polskich produktów trwa już od dłuższego czasu, w dobie wywołanego epidemią koronawirusa zagrożenia dla gospodarki, nabiera ona szczególnego znaczenia.

Dobrym, świadomym i  patriotycznym wyborem jest kupowanie polskiej żywności. -zwrócił się do obywateli minister Jan Krzysztof Ardanowski.

Polski rynek w związku z pandemią koronawirusa stoi przed poważnym wyzwaniem – produkowanych w kraju towarów nie można eksportować poza Unię Europejską, z kolei sprzedaż w UE jest obłożona obostrzeniami. Polska, jako ważny eksporter, zmaga się obecnie z problemami z dużą ilością wyprodukowanej w kraju żywności (przede wszystkim mięsa, owoców, warzyw), która nie może zostać sprzedana za granicą, a ma ograniczony okres przydatności do spożycia.

Kryzys jest szczególnie dotkliwy dla eksporterów żywności. W obecnej sytuacji duże znaczenie ma wzrost popytu na polskie towary na rynku krajowym oraz promowanie patriotyzmu konsumenckiego. To istotna pomoc dla polskich producentów żywności. Jak rozpoznać produkt polski? Trzeba spojrzeć na kod kreskowy – jeżeli rozpoczyna się od liczby 590, produkt został wyprodukowany w Polsce.

To, jak poradzi sobie polska gospodarka z pogłębiającym się kryzysem zależy nie tylko od rządzących, ale również od nas wszystkich – od naszych wyborów podczas codziennych zakupów. Czy Polacy zmobilizują się w chwili zagrożenia i wspólnymi siłami stawią czoła kryzysowi?

Najnowsze komentarze

Projekt strony www Sitte.pl Lublin