app.leZgodnie z przewidywaniami, możliwość składania wniosków na wycofanie owoców z rynku trwała tylko jeden dzień. Z racji przekroczenia limitu Agencja Rynku Rolnego zakończyła przyjmowanie powiadomień po pierwszym dniu, tj. 30 września.

Prezes Agencji poinformował, że już w pierwszym dniu przekroczone zostały ustawowe ilości, czyli 90 400 ton jabłek i gruszek, 10 900 ton warzyw oraz 500 ton śliwek i świeżych winogron. Z tego powodu, nabór na bezpłatną dystrybucję lub inne przeznaczenie został zamknięty w dniu 30.09.2016r.

Wnioski złożone po 30 września nie będą podlegały rozpatrzeniu. Ponadto, Prezes Agencji Rynku Rolnego informuje, że nie wyczerpano ilości dla brzoskwiń. W dalszym ciągu zatem Agencja Rynku Rolnego przyjmuje powiadomienia dla tej grupy produktów.
Na podstawie § 5 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 5 września 2016 r. w sprawie realizacji przez Agencję Rynku Rolnego zadań związanych z ustanowieniem dalszych tymczasowych środków wsparcia dla producentów niektórych owoców i warzyw w związku z kontynuacją zakazu ich przywozu z Unii Europejskiej do Federacji Rosyjskiej (Dz. U. z 2016 r. poz. 1523), Prezes Agencji Rynku Rolnego informuje, że dla ilości produktów wynikających powiadomień złożonych w dniu 30.09.2016 r. określono następujące wysokości współczynnika przydziału stosowanego w odniesieniu do następujących grup produktów:

jabłka i gruszki – 0,05,
śliwki i winogrona stołowe świeże – 0,22,
pomidory, marchew, słodka papryka, ogórki i korniszony – 0,05.

Najnowsze komentarze

Projekt strony www Sitte.pl Lublin

No Internet Connection