IMG 7612minRobot pakujący RPO to kolejny produkt firmy z Sorter z Radomia, polskiego producenta zaawansowanych technologicznie maszyn do sortowania owoców i warzyw, jak również maszyn do pakowania i paletyzacji. Światowa premiera robota odbyła się podczas ostatnich międzynarodowych targów Fruit Logistica 2015 w Berlinie (zobacz film – działanie robota/ 3 minuta 16 sekunda).

Robot RPO to automatyczny uniwersalny robot pakujący owoce i warzywa odbierający je bezpośrednio z maszyny sortującej. Służy do napełniania skrzynek z owocami, warzywami oraz produktami przetworzonymi np. opakowania z ciastkami etc. Robot wyposażony jest w wymienny chwytak, który umożliwia pobieranie z podajnika dowolnego produktu, a następnie odłożenie go we wskazane miejsce w kartonie. Robot zawiera kamerę, która potrafi odróżnić produkt znajdujący się na podajniku.

Autorski system Visort umożliwia wyeksponowanie w opakowaniu (np. pudełku kartonowym czy wytłoczce) najładniejszej (zadanej) części produktu, np. układanie owocu zawsze najbardziej korzystną dla klienta stroną. Robot zatem umożliwi takie ułożenie produktu, że przykładowo, wyłącznie czerwony kolor jabłka będzie uwydatniony od widocznej w opakowaniu strony, lub ogonek jabłka będzie ukryty do spodu opakowania.

Zobacz więcej zdjęć robota RPO

Stanowisko robota składa się z podajnika kartonów, do których pakowane są owoce oraz z podajnika, po którym transportowane są owoce, które mają być umieszczone np. w wyprasce w kartonie. Po zakończeniu układania owoców następuje automatyczny wyjazd kartonu i jednoczesne wprowadzenie kolejnego (pustego) kartonu do napełnienia.

Niewątpliwą zaletą tego w pełni zautomatyzowanego robota jest wysoko wydajny system wizyjny, możliwość pracy przez 24 h/dobę oraz możliwość przystosowania robota do układania różnych owoców i warzyw.

Zobacz także: Ścielarka do truskawek i inne maszyny

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia