Od ponad 50 lat Calderoni zajmuje czołowe miejsce wśrod firm oferujących maszyny do pracy w międzyrzędziach. Wieoletnia tradycja zaoowocowała stworzeniem “ONE” – korpusu, do którego możemy podłączać odpowiednie ramiona, co pozwala wykonywać kilka rodzajów pracy jednocześnie. W grę wchodzi zarówno obróbka jednej, jak i obu stron rzędu. Maszyna polecana jest do użycia w sadach owocowych oraz winnicach. Może być podczepiana do ciągnika zarówno z tyłu, jak i przodu.

Najwięcej zyskujemy w kwestiach ekonomiczych, ponieważ nie musimy kupować drogich, zajmujących wiele miejsca maszyn. Calderoni proponuje uniwersalny korpus, do którego dobieramy intresesujące nas narzędzia. Dzięki temu oszczędzamy również czas i paliwo, ponieważ pojedynczy wyjazd do sadu pozwoli nam wykonać kilka prac, jak choćby pryskanie pasa herbicydowego oraz koszenie trawy w międzyrzędziu. Ważną cechą maszyny jest również prostota użycia. Zarówno podczepienie korpusa do ciągnnika, jak i z zamontowanie odpowiedniej dostawki zajmuje kilka minut. Do wyboru mamy między innymi: bronę wirnikową, kosiarkę rotacyjną, mini narzędzie do koszenia trawy miedzy drzewami, chwastownik, mini frezarkę czy choćby polecaną do winnic przystawkę do cięcia odrostów nieuszkadzającą kory. Wszytskie te narzędzia, dzięki wieloletnim doświadczeniom są w pełni bezpieczne i nie powodują żadnych uszkodzeń drzew, co możliwe jest poprzez zastosowanie unikalnego systemu omijania rośliny. Prędkość, z którą wykonujemy zabieg to 8 km/h, ale wielokrotne próby wykazały, że może być ona większa. Maszyna może być stosowana w różnych typach rozstaw ze względu na opcję hydraulicznej regulacji.

Jakie narzędzia mogą być zastosowane?

  • Kosiarka rotacyjna z pionowymi nożami – zbudowana jest z obrotowej tarczy, do której przymocowane są trzy noże. W górnej części tego elementu znajduje się dźwignia, która po dotknięciu pnia drzewa, odsuwa tarczę, chroniąc tym samym roślinę przed ewentualnym uszkodzeniem. Jednak mimo wszystko kształt narzędzia pozwala na pracę wyjątko blisko pnia. Dzięki tłokowi hydraulicznemu możemy regulować kąt nachylenia w zależności od ukształtowania terenu. Ostrza są bardzo solidne, dlatego nie jest problemem stosowanie kosiarki w kwaterach z bardzo dużą liczbą kamieni.
  • Minifrezarka ze spiralnymi łopatkami – pozwala na mechaniczne, płytkie pielenie. Oprócz usuwania chwastów, spulchnia glebę i pozwala na lepsze wchłanianie się wody. Niszczy również nory szkodników. Ze wszytskich narzędzi zużywa najmniej mocy, przez co pozwala na zaoszczędzenie paliwa. Szczególnie polecana do gospodarstw ekologicznych.
  • Mininarzędzie do rozdrabniania gałęzi po cięciu i koszenia trawy – nie pozwala na zbyt dużą prędkość pracy, aczkolwiek w zamian jednocześnie kosi trawę i rozdrabnia gałęzie.
  • Mały pług talerzowy – pozwala na jednoczesną obróbkę gleby oraz usuwanie chwastów.

Calderoni oferuje ekonomiczne rozwiązanie, które nie tylko zaoszczędza czas i paliwo, ale także jest alternatywą dla chemizacji rolnictwa.

 

 

Najnowsze komentarze

Ostatnie ogłoszenia