Brazylia mówi „nie” polskim jabłkom. KE potwierdza problemy
Polecane

Brazylia mówi „nie” polskim jabłkom. KE potwierdza problemy

Umowa handlowa między Unią Europejską a krajami Mercosuru – obejmującymi Argentyna, Brazylia, Paragwaj i Urugwaj – miała być przełomem dla europejskiego, w tym polskiego, rolnictwa. Szczególne nadzieje wiązano z sektorem sadowniczym, zwłaszcza eksportem jabłek. Najnowsze dokumenty Komisja Europejska pokazują jednak, że rzeczywistość jest znacznie bardziej skomplikowana.

Bariery zamiast otwarcia rynku

Z ustaleń, które ujawniła korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka, wynika jasno: mimo formalnego obowiązywania umowy, Brazylia stosuje tzw. bariery pozataryfowe. W praktyce oznacza to, że europejscy – w tym polscy – eksporterzy napotykają na dodatkowe wymogi administracyjne i sanitarne.

Choć problem został nagłośniony głównie przez sektor mleczarski, jego mechanizm jest istotny także dla sadowników. Brazylia nie uznaje części europejskich świadectw  i wymaga dodatkowych badań. Takie działania skutecznie ograniczają realny dostęp do rynku.

Jabłka nadal „na cenzurowanym”

Dla polskich producentów jabłek sytuacja jest jeszcze trudniejsza. Brazylia od ponad dekady blokuje import tych owoców z Polski, powołując się na kwestie fitosanitarne. Pomimo nacisków ze strony Polski – wspieranej przez Niemcy i Belgię – oraz interwencji Komisja Europejska, przełomu na razie nie ma.

W krótkiej perspektywie eksport jabłek do Brazylii pozostaje więc nierealny. To rozczarowanie dla branży sadowniczej, która liczyła, że Mercosur otworzy nowe, chłonne rynki zbytu.

Długa gra o dostęp do rynku

Nie oznacza to jednak całkowitego braku perspektyw. W dłuższym horyzoncie czasowym możliwe jest złagodzenie restrykcji – zwłaszcza jeśli negocjacje dotyczące standardów fitosanitarnych przyniosą efekt.

Planowana wizyta komisarza ds. rolnictwa Christophe Hansen w Polsce – m.in. podczas wydarzenia branżowego w Szepietowie – może być okazją do dalszego nacisku politycznego i rozmów o realnym wdrażaniu zapisów umowy.

Komentarze  

+4 #83 Szkody Tuskowców ⛔ 2026-05-15 18:17
https://youtube.com/shorts/ZyGMCJgUAa4?si=aSFAVcQS7IjOr_qs

To doprowadzi do upadku rządu Tusska w wyborach ❗ tak jak kiedyś. Media Tusska o tym milczą. Małzeństwa pedalskie są dla nich ważniejsze. To pokazuje że my jesteśmy mądrymi ludźmi. Prawymi . Nie ma zboczeńców.
Cytować
-3 #82 Szkody Tuskowców ⛔ 2026-05-15 17:43
Ucieczka Ziobry do USA boli :lol:
Oj boli :lol:
Stąd te represje. Tak samo robili SS mani jak im ktoś uciekł, mścili się na przypadkowych ludziach. A Tusk mówil do Gerytycha że jest Niemcem❗ No i działa w interesie Niemiec.
Ziobro dobrze zrobił że wyjechał ❗
Bo tylko na Białorusi i Rosji tak represjonują patriotów. Rudy powiedział że prawo ma być takie jak on powie a nie pisze.
Cytować
-3 #81 Szkody Tuskowców ⛔ 2026-05-15 17:32
Cytuję Mogillany:
Cytuję Uwaga:
Właśnie trwa atak ludzi kierwińskiego i Tuska na telewizję Republika


Od dziś oglądam tv Republika. Tam jest więcej informacji, jak dziś posłuchałem rządowego radia a Republika. Widzę że są jak kiedyś radio wolna Europa


No jest nas 10 milionów widzów :-)
Cytować
-3 #80 Mogillany 2026-05-15 17:29
Cytuję Uwaga:
Właśnie trwa atak ludzi kierwińskiego i Tuska na telewizję Republika


Od dziś oglądam tv Republika. Tam jest więcej informacji, jak dziś posłuchałem rządowego radia a Republika. Widzę że są jak kiedyś radio wolna Europa
Cytować
-2 #79 Szkody Tuskowców ⛔️ 2026-05-15 16:38
Cytuję Szkody Tuskowców ⛔️:
Tusk powiedział że niemieckie rządy CDU są błogosławieństwem dla Polski i Europy.
No dla mnie to jest szok żeby Niemcy byli bogami dla Tuska.
Złożył też pozew do sądu przeciwko twórcą filmu" Nasz człowiek w Warszawie" , i drugi pozew o wycięcie jego słów z tego filmu "feel deutschland"

I dlatego atakują tv Republika ⛔️
Rozkaz z Niemiec padł. Bahmann wzywał rudego do przemocy. No i atakują prawdę żeby zniemczyć Polaków I zrobić IV Rzeszę. ⛔️❗️

Kiedyś komuchy wykonywali rozkazy wroga z Rosji, teraz z Niemiec ❗️To są ludzie z wypatroszonym saganem. Zawsze muszą mieć nad sobą pana ❗️
Cytować
0 #78 Szkody Tuskowców ⛔️ 2026-05-15 16:33
Hitler też myślał że przemocą zdobędzie świat mając 4 miliony żołnierzy❗️A potem strzelił sobie w łeb a jego pachołki pół godziny zdychali na szubienicy, bo amerykański kat zrobił celowo za długą line, żeby dotykali nogami do podłogi. Dłużej zdychali.
Cytować
-1 #77 Szkody Tuskowców ⛔️ 2026-05-15 16:27
Cytuję ACHTUNG!:
Cytuję Uwaga:
Właśnie trwa atak ludzi kierwińskiego i Tuska na telewizję Republika

Uważaj bo do ciebie też przyjadą,.....

Ja się was nie boję. Za rok rządy rudego się skończą. A czerwony PSL skończy jak kiedyś Miller. Teraz trochę zmądrzał na starość.
Cytować
-3 #76 ACHTUNG! 2026-05-15 16:08
Cytuję Uwaga:
Właśnie trwa atak ludzi kierwińskiego i Tuska na telewizję Republika

Uważaj bo do ciebie też przyjadą,.....
Cytować
-2 #75 Szkody Tuskowców ⛔️ 2026-05-15 16:08
Tusk powiedział że niemieckie rządy CDU są błogosławieństwem dla Polski i Europy.
No dla mnie to jest szok żeby Niemcy byli bogami dla Tuska.
Złożył też pozew do sądu przeciwko twórcą filmu" Nasz człowiek w Warszawie" , i drugi pozew o wycięcie jego słów z tego filmu "feel deutschland"

I dlatego atakują tv Republika ⛔️
Rozkaz z Niemiec padł. Bahmann wzywał rudego do przemocy. No i atakują prawdę żeby zniemczyć Polaków I zrobić IV Rzeszę. ⛔️❗️
Cytować
+1 #74 Szkody Tuskowców ⛔️ 2026-05-15 13:40
Cytuję Szkody Tuskowców ⛔️:
Cytuję Uwaga:
Właśnie trwa atak ludzi kierwińskiego i Tuska na telewizję Republika


Jak u Władimira Putina.‼️‼️‼️
Oni nigdy prawdy nie zlikwidują.
A nawet jak by kiedyś udało im się wyłączyć sygnał to przełączamy się na jutuba :
" 13 piętro "⭐️ to jest awaryjny kanał ❗️Na jutubie.


https://youtube.com/shorts/7MDYyPPiKSA?si=h0mGuAdcI-ct2Lt_

Bandyci w akcji‼️. Ubecja stosuje bolszewickie metody. I tak nigdy ich nie uciszą a Republika zanotuje rekordy oglądalności.
Zemsta że nie złapali Ziobro . Ziobro miał rację ✌️✌️✌️✌️
Cytować
+3 #73 Szkody Tuskowców ⛔️ 2026-05-15 13:19
Cytuję Uwaga:
Właśnie trwa atak ludzi kierwińskiego i Tuska na telewizję Republika


Jak u Władimira Putina.‼️‼️‼️
Oni nigdy prawdy nie zlikwidują.
A nawet jak by kiedyś udało im się wyłączyć sygnał to przełączamy się na jutuba :
" 13 piętro "⭐️ to jest awaryjny kanał ❗️Na jutubie.
Cytować
-1 #72 Uwaga 2026-05-15 12:57
Właśnie trwa atak ludzi kierwińskiego i Tuska na telewizję Republika
Cytować
+4 #71 Zlodzieje Tuska ⛔️ 2026-05-15 08:29
Cytuję Zlodzieje Tuska ⛔️:
MyRadioOnline https://share.google/fVp4tLfAQpjW0dE78

Jak policja nie ustali kto tam robi takie fałszywe alarmy i gnębi dziennikarzy republiki, to wszyscy razem z komendantem głównym po zmianie władzy powinni zostać wypierdoleni z roboty.❗️ tą babkę która napisała wiersz na Owsiaka namierzyły w 12 godzin. A tu dlatego że jest to poszkodowana republika to mają to w dupie.❗️
Cytować
+7 #70 Zlodzieje Tuska ⛔️ 2026-05-15 07:25
Cytuję Zlodzieje Tuska ⛔️:
MyRadioOnline https://share.google/fVp4tLfAQpjW0dE78

Generał Dukaczewski jest dumnym posiadaczem dyplomu GRU w Moskwie. Takimi ludźmi się rudy obstawił. Tylko w Republice o tym mówią a to ich boli.❗️
Cytować
+3 #69 Zlodzieje Tuska ⛔️ 2026-05-15 07:16
MyRadioOnline https://share.google/fVp4tLfAQpjW0dE78
Cytować
+4 #68 Zlodzieje Tuska ⛔️ 2026-05-15 07:06
Telewizja Republika sfilmowała jak Adam Szłapka pojechał sobie na mecz rządową limuzyną jeszcze wziął rodzinę
. Za to są ścigani.Wplacajmy drobne kwoty na Republikę. ✌️✌️✌️✌️To jedyne źródło prawdziwych informacji. ✌️✌️✌️
Nieskażone ubecją. Prawda boli ale bardzo ich boli. Czerwone pająki nazywają policję na dziennikarzy❗
Cytować
+3 #67 Zlodzieje Tuska ⛔️ 2026-05-15 04:25
Cytuję Góral:
Kpł 9- 13
Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, ich krew [spadnie] na nich.

Pedały idą na zatracenie.

Pod przywództwem rudego antychrysta ❗️
Cytować
+3 #66 Góral 2026-05-15 04:23
Kpł 9- 13
Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, ich krew [spadnie] na nich.

Pedały idą na zatracenie.
Cytować
+2 #65 Zlodzieje Tuska ⛔️ 2026-05-15 04:09
Trzaskowski wniebowzięty ❗️ Warzawa miastem pedałów❗️Zboczeńców..Mówi że cieszy się że będą dawać śluby pedałom , i lezbijom❗️
Na radiu tuska trąbią sukces❗️
A że rolnicy tysiące ton kartofli wywożą na pole, i utylizują, mają to w dupie⛔️⛔️⛔️
Cytować
+4 #64 Albin 2026-05-14 18:40
Cytuję Szkody Tuskowców ⛔:
https://youtube.com/shorts/mR0SoZHQ_zk?si=mTde_em4GqWTZvV1

Zobaczcie to ‼️
Chciało się je**j unii ‼️

Ja też kiedyś uprawiałem kartofle. Ale jak się trafił taki rok to sprzedałem na gorzelnie. Ale wtedy były gorzelnie. Dziś polityka liberałów doprowadziła że zostało ich kilka procent tego co kiedyś. W mojej okolicy nie ma żadnej w promieniu kilkudziesięciu kilometrów.
Cytować
+2 #63 Albin 2026-05-14 18:35
Cytuję Góral:
Cytuję Szkody Tuskowców ⛔:
https://youtube.com/shorts/mR0SoZHQ_zk?si=mTde_em4GqWTZvV1

Zobaczcie to ‼️
Chciało się je**j unii ‼️


Ja myślę że kiedyś przyjdzie kara Boża na narody, bo to się w głowie nie mieści żeby tak utylizować żywność. Tak marnotrawić przez politykę rządu. W 3 Tajemnicy Fatimskiej Matka Boża mówiła o wielkim głodzie na narody Europy, tak wielkiego że nigdy wcześniej takiego ludzie nie doświadczyli. To będzie przed 3 wojna światową .

A unia miała być zbawieniem na nasze tańsze towary ....
Cytować
+3 #62 Góral 2026-05-14 18:20
Cytuję Szkody Tuskowców ⛔:
https://youtube.com/shorts/mR0SoZHQ_zk?si=mTde_em4GqWTZvV1

Zobaczcie to ‼️
Chciało się je**j unii ‼️


Ja myślę że kiedyś przyjdzie kara Boża na narody, bo to się w głowie nie mieści żeby tak utylizować żywność. Tak marnotrawić przez politykę rządu. W 3 Tajemnicy Fatimskiej Matka Boża mówiła o wielkim głodzie na narody Europy, tak wielkiego że nigdy wcześniej takiego ludzie nie doświadczyli. To będzie przed 3 wojna światową .
Cytować
+4 #61 Szkody Tuskowców ⛔ 2026-05-14 16:57
Cytuję Szkody Tuskowców ⛔:
https://youtube.com/shorts/mR0SoZHQ_zk?si=mTde_em4GqWTZvV1

Zobaczcie to ‼️
Chciało się je**j unii ‼️


Nie rzucim żłobu, stąd nasz smród.
Nie straszne nam pomyje.
My z PSL wierny lud,
Pazerne mamy ryje

Każdy z nas jest jak z żyta sierp,
Nie ma takiej siły,
By odjoł na koryto chłop,
Choćby wypruł żyły,
Twierdzą nam będzie każdy stóg,
Na nas głosuje głup,
Na nas głosuje głup.
Cytować
0 #60 Szkody Tuskowców ⛔ 2026-05-14 16:51
https://youtube.com/shorts/mR0SoZHQ_zk?si=mTde_em4GqWTZvV1

Zobaczcie to ‼️
Chciało się je**j unii ‼️
Cytować
+3 #59 Zlodzieje Tuska ⛔️ 2026-05-14 07:42
MyRadioOnline https://share.google/fVp4tLfAQpjW0dE78

Ciekawie mówią :-)
Cytować
+4 #58 Zlodzieje Tuska ⛔️ 2026-05-14 07:37
Rudy wysyła policję na Republikę. Stoją przed gmachem telewizji. Już tak ich boli prawda że nie wiedzą co wymyślić. Ziobro i uciekł to teraz zemsta na republice❗️❗️ Żeby zaspokoić lewackich psów.‼️❗️‼️
Cytować
+5 #57 Bizon 2026-05-14 07:30
Cytuję Bizon:
Cytuję Guest:
Obłąkani miłośnicy Towarzyszą Jarosława,przed wejściem Polski do UE to was nie było stać na opony do traktora, dzisiaj wielu z was posiada klika z czego część zakupionych jako nowe o innych maszynach nie wspomnę,od momentu akcesji na polską wieś trafiło 466MLD zł taka wam krzywdę wyrządziła Unia

Powiedz że ci tvn posrał mózg. Jest wiele krajów co rolnicy nie są w Unii A są jeszcze bogatsi. Norwegia , Szwajcaria, i inne..Dziś ta unia zlikwidowała nam prawie cały przemysł, i pompujemy im wiele więcej jak nam dali. A dali nam nasze własne pieniądze. A tą nadwyżkę wielokrotnie musieliśmy wypompować w ich przemysł i ich zbogaciliśmy


W uni cena jabłka w tym roku jest taka jak 20-30 lat temu. Ale jesteśmy w unii.! Preparatu od zajęcy nie wolno kupić pellacol bo zaszkodziły zającom.
Ale dzieciaki można zabijać aborcją.
Pies ma więcej praw jak Polak.
Cytować
+1 #56 Bizon 2026-05-14 07:08
Cytuję Guest:
Obłąkani miłośnicy Towarzyszą Jarosława,przed wejściem Polski do UE to was nie było stać na opony do traktora, dzisiaj wielu z was posiada klika z czego część zakupionych jako nowe o innych maszynach nie wspomnę,od momentu akcesji na polską wieś trafiło 466MLD zł taka wam krzywdę wyrządziła Unia

Powiedz że ci tvn posrał mózg. Jest wiele krajów co rolnicy nie są w Unii A są jeszcze bogatsi. Norwegia , Szwajcaria, i inne..Dziś ta unia zlikwidowała nam prawie cały przemysł, i pompujemy im wiele więcej jak nam dali. A dali nam nasze własne pieniądze. A tą nadwyżkę wielokrotnie musieliśmy wypompować w ich przemysł i ich zbogaciliśmy
Cytować
-4 #55 Guest 2026-05-14 06:23
Obłąkani miłośnicy Towarzyszą Jarosława,przed wejściem Polski do UE to was nie było stać na opony do traktora, dzisiaj wielu z was posiada klika z czego część zakupionych jako nowe o innych maszynach nie wspomnę,od momentu akcesji na polską wieś trafiło 466MLD zł taka wam krzywdę wyrządziła Unia
Cytować
-5 #54 Bida 2026-05-14 03:42
Cytuję Zlodzieje Tuska ⛔️:
Przez tych zjebów lewackich montują te filtry DPF ‼️ Co 10- 20 godzin się to ustrojstwo załącza i 20 minut pompuje spaliny i kasę w atmosferę i nie wolno zgasić ciągnika ‼️‼️‼️ Bo silnik do remontu‼️ Hh Boomer tak ma . Jest to upierdliwe bo zjeby chcą na polu klimat poprawiać ‼️‼️ Jak by tam był zły ❗️



Boomer to ty
Pissowski przegrywa z pustym łbem
Cytować
+3 #53 Zlodzieje Tuska ⛔️ 2026-05-13 20:13
Cytuję Zlodzieje Tuska ⛔️:
Cytuję Zlodzieje Tuska ⛔️:
Przez tych zjebów lewackich montują te filtry DPF ‼️ Co 10- 20 godzin się to ustrojstwo załącza i 20 minut pompuje spaliny i kasę w atmosferę i nie wolno zgasić ciągnika ‼️‼️‼️ Bo silnik do remontu‼️ Hh Boomer tak ma . Jest to upierdliwe bo zjeby chcą na polu klimat poprawiać ‼️‼️ Jak by tam był zły ❗️

Ale VV do merkosuru sprzedają podobno bez tych filtrów❗️ Tam planeta jest cacy ‼️

Nie tylko Boomer tak ma. Ale i inne z tym ustrojstwem DPF ‼️
Cytować
+1 #52 Zlodzieje Tuska ⛔️ 2026-05-13 20:09
Cytuję Zlodzieje Tuska ⛔️:
Przez tych zjebów lewackich montują te filtry DPF ‼️ Co 10- 20 godzin się to ustrojstwo załącza i 20 minut pompuje spaliny i kasę w atmosferę i nie wolno zgasić ciągnika ‼️‼️‼️ Bo silnik do remontu‼️ Hh Boomer tak ma . Jest to upierdliwe bo zjeby chcą na polu klimat poprawiać ‼️‼️ Jak by tam był zły ❗️

Ale VV do merkosuru sprzedają podobno bez tych filtrów❗️ Tam planeta jest cacy ‼️
Cytować
-1 #51 Zlodzieje Tuska ⛔️ 2026-05-13 20:06
Przez tych zjebów lewackich montują te filtry DPF ‼️ Co 10- 20 godzin się to ustrojstwo załącza i 20 minut pompuje spaliny i kasę w atmosferę i nie wolno zgasić ciągnika ‼️‼️‼️ Bo silnik do remontu‼️ Hh Boomer tak ma . Jest to upierdliwe bo zjeby chcą na polu klimat poprawiać ‼️‼️ Jak by tam był zły ❗️
Cytować
0 #50 Zlodzieje Tuska ⛔️ 2026-05-13 19:54
https://youtube.com/shorts/RPAAwwu94wQ?si=9N5QvkCUM-Z3C03Z

Za rudego karmili szwabów kasą ‼️‼️
Cytować
0 #49 Zlodzieje Tuska ⛔️ 2026-05-13 19:49
Cytuję Zlodzieje Tuska ⛔️:
https://youtube.com/shorts/WLAoGLP-Wts?si=o4ETQq56J28kRxHS

Nowe podatki rudego zdrajcy ‼️


https://youtube.com/shorts/fSvYC88hke8?si=IWZ0bsjj-gM0p0Q7

Przysięgą rudego że nie podniesie żadnego podatku ‼️‼️‼️
Cytować
0 #48 Zlodzieje Tuska ⛔️ 2026-05-13 19:46
https://youtube.com/shorts/WLAoGLP-Wts?si=o4ETQq56J28kRxHS

Nowe podatki rudego zdrajcy ‼️
Cytować
+1 #47 Zlodzieje Tuska ⛔️ 2026-05-13 19:44
Cytuję Cyprys:
Cytuję Guest:
Cytuję Cyprys:
Wolę zainwestować te jebane ets y w zraszanie nadkoronowe ❗️Przynajmniej ochronie sad przed przymrozkami i zarobię dużo kasy. Nie mam zamiaru robić na podatki zjebow lewackich. I dlatego wolę prawicę bo nie jest tak zjebana klimatycznie ! To zakłamanie klimatem nie ma granic. Aż zarzną polską gospodarkę i przejmą kopalnie i wtedy węgiel będzie cacy . I klimat dobry.

To ile wydałes na te ETSy,że ci ma wystarczyć na zraszacze i kto ma ci to zwrócić ,jak to polski rząd te pieniądze otrzymuje.
Może najpierw wytrzeźwieje,a później napisz coś sensownego

Dwa gile. 75 % ceny prądu to podatki. A nie wspomnę o upadłych firmach przez ets.
Ets jest w każdym produkcie wyprodukowanym w Polsce. To że ci zjebali sagan to sobie płać. Bo prąd poszedł do góry o 50 % według tej za pis. Nie udaj głupiego. Bo głupich nie brakuje.

Rządzą zlodzieje. I przez tych lewackich złodziei mamy masę podatkow‼️‼️‼️
Rudy jakiś podatek dołożył do paliw po objęciu władzy ‼️
Cytować
0 #46 Cyprys 2026-05-13 19:39
Cytuję Guest:
Cytuję Cyprys:
Wolę zainwestować te jebane ets y w zraszanie nadkoronowe ❗️Przynajmniej ochronie sad przed przymrozkami i zarobię dużo kasy. Nie mam zamiaru robić na podatki zjebow lewackich. I dlatego wolę prawicę bo nie jest tak zjebana klimatycznie ! To zakłamanie klimatem nie ma granic. Aż zarzną polską gospodarkę i przejmą kopalnie i wtedy węgiel będzie cacy . I klimat dobry.

To ile wydałes na te ETSy,że ci ma wystarczyć na zraszacze i kto ma ci to zwrócić ,jak to polski rząd te pieniądze otrzymuje.
Może najpierw wytrzeźwieje,a później napisz coś sensownego

Dwa gile. 75 % ceny prądu to podatki. A nie wspomnę o upadłych firmach przez ets.
Ets jest w każdym produkcie wyprodukowanym w Polsce. To że ci zjebali sagan to sobie płać. Bo prąd poszedł do góry o 50 % według tej za pis. Nie udaj głupiego. Bo głupich nie brakuje.
Cytować
-5 #45 Guest 2026-05-13 19:14
Cytuję Cyprys:
Wolę zainwestować te jebane ets y w zraszanie nadkoronowe ❗️Przynajmniej ochronie sad przed przymrozkami i zarobię dużo kasy. Nie mam zamiaru robić na podatki zjebow lewackich. I dlatego wolę prawicę bo nie jest tak zjebana klimatycznie ! To zakłamanie klimatem nie ma granic. Aż zarzną polską gospodarkę i przejmą kopalnie i wtedy węgiel będzie cacy . I klimat dobry.

To ile wydałes na te ETSy,że ci ma wystarczyć na zraszacze i kto ma ci to zwrócić ,jak to polski rząd te pieniądze otrzymuje.
Może najpierw wytrzeźwieje,a później napisz coś sensownego
Cytować
0 #44 Cyprys 2026-05-13 19:02
Wolę zainwestować te jebane ets y w zraszanie nadkoronowe ❗️Przynajmniej ochronie sad przed przymrozkami i zarobię dużo kasy. Nie mam zamiaru robić na podatki zjebow lewackich. I dlatego wolę prawicę bo nie jest tak zjebana klimatycznie ! To zakłamanie klimatem nie ma granic. Aż zarzną polską gospodarkę i przejmą kopalnie i wtedy węgiel będzie cacy . I klimat dobry.
Cytować
0 #43 Cyprys 2026-05-13 18:56
Cytuję Sukcesy PiS⭐⭐:
Cytuję Złodzieje Tuska ⛔:
Cytuję Gej:
Cytuję Złodzieje Tuska ⛔:
Cytuję Gej:
Cytuję Zlodzieje Tuska ⛔️:
Nikt z PiS nie latał z pedałami. A rudy ma ich w koalicji ❗️
Jak to dobrze ze jest prawica, i miliony normalnych patriotów ⭐️


Piss nie musi latać z pedalami

Wielu członków piss to pedały na żele z prezesem

Pedały latają z pedałami. A te twoje wymysły są załosne.
ETS - klepnił Trzaskowski z Kopacz 17 marca 2014 r ‼️
Do dziś bulimy gigantyczne podatki zjebom klimatycznym, a cały świat się bogaci bo nie ma takich zjebów‼️


ETS 2 klepnął morawiecki z pedałami z piss

ETS - klepnela Kopacz z Trzaskowski..‼️

Na sprzedaży uprawnień do emisji CO2 w ramach unijnego systemu ETS Polska zarobiła w latach 2013-2023 niemal 94 mld zł.
Ale pisiory zamiast te pieniądze zainwestować w energię odnawialną to finansowali za to swoje socjalne programy propagandowe,tacy gospodarze po ...ju z nich

Ja nie zarobiłem na tym ets ani grosza. A straciłem ogromne pieniądze
!! Niech mi te zjeby oddadzą to co zapłaciłem i mam to w dupie ❗️ Wolę to zainwestować w co innego !
Cytować
-6 #42 Sukcesy PiS⭐⭐ 2026-05-13 17:51
Cytuję Złodzieje Tuska ⛔:
Cytuję Gej:
Cytuję Złodzieje Tuska ⛔:
Cytuję Gej:
Cytuję Zlodzieje Tuska ⛔️:
Nikt z PiS nie latał z pedałami. A rudy ma ich w koalicji ❗️
Jak to dobrze ze jest prawica, i miliony normalnych patriotów ⭐️


Piss nie musi latać z pedalami

Wielu członków piss to pedały na żele z prezesem

Pedały latają z pedałami. A te twoje wymysły są załosne.
ETS - klepnił Trzaskowski z Kopacz 17 marca 2014 r ‼️
Do dziś bulimy gigantyczne podatki zjebom klimatycznym, a cały świat się bogaci bo nie ma takich zjebów‼️


ETS 2 klepnął morawiecki z pedałami z piss

ETS - klepnela Kopacz z Trzaskowski..‼️

Na sprzedaży uprawnień do emisji CO2 w ramach unijnego systemu ETS Polska zarobiła w latach 2013-2023 niemal 94 mld zł.
Ale pisiory zamiast te pieniądze zainwestować w energię odnawialną to finansowali za to swoje socjalne programy propagandowe,tacy gospodarze po ...ju z nich
Cytować
-4 #41 Sukcesy PiS⭐⭐ 2026-05-13 17:42
Cytuję Złodzieje Tuska ⛔:
Cytuję Złodzieje Tuska ⛔:
Cytuję Gej:
Cytuję Złodzieje Tuska ⛔:
Cytuję Gej:
Cytuję Zlodzieje Tuska ⛔️:
Nikt z PiS nie latał z pedałami. A rudy ma ich w koalicji ❗️
Jak to dobrze ze jest prawica, i miliony normalnych patriotów ⭐️


Piss nie musi latać z pedalami

Wielu członków piss to pedały na żele z prezesem

Pedały latają z pedałami. A te twoje wymysły są załosne.
ETS - klepnił Trzaskowski z Kopacz 17 marca 2014 r ‼️
Do dziś bulimy gigantyczne podatki zjebom klimatycznym, a cały świat się bogaci bo nie ma takich zjebów‼️


ETS 2 klepnął morawiecki z pedałami z piss

ETS - klepnela Kopacz z Trzaskowski..‼️

I zlikwidowali tym podatkiem 25 kopalń i połowe polskiego przemysłu⛔⛔⛔⛔⛔⛔⛔⛔⛔⛔
I tysiące gospodarstw rolnych ⛔

Zlikwidowali,bo PiS sprowadzał tańszy węgiel z zagranicy
Cytować
+1 #40 Gonzo 2026-05-13 17:05
Cytuję Złodzieje Tuska ⛔:
https://youtube.com/shorts/_T_Rx5vBeOA?si=ZCgXsiJ57MY4VA-n

Zobaczcie ❗ Chiny i Indie otwierają 960 elektrowni węglowych ‼️✔️✔️✔️
Tam nie ma oedałów i oszolomów klimatycznych. I dzięki temu są potęgą gospodarczą ‼️

Święta prawda !!
Cytować
0 #39 Gonzo 2026-05-13 17:04
Cytuję Gonzo:
Przecież to oszołomiona klimatyczna namawiała Ursule żeby ograniczyć co2 do 90 % !! I zarżnąć polską gospodarkę ❗️

Znaczy Urszula Zielińska - Ursule Niemkę .
Cytować
+2 #38 Gonzo 2026-05-13 17:01
Przecież to oszołomiona klimatyczna namawiała Ursule żeby ograniczyć co2 do 90 % !! I zarżnąć polską gospodarkę ❗️
Cytować
+1 #37 Złodzieje Tuska ⛔ 2026-05-13 16:42
Cytuję Złodzieje Tuska ⛔:
Cytuję Gej:
Cytuję Złodzieje Tuska ⛔:
Cytuję Gej:
Cytuję Zlodzieje Tuska ⛔️:
Nikt z PiS nie latał z pedałami. A rudy ma ich w koalicji ❗️
Jak to dobrze ze jest prawica, i miliony normalnych patriotów ⭐️


Piss nie musi latać z pedalami

Wielu członków piss to pedały na żele z prezesem

Pedały latają z pedałami. A te twoje wymysły są załosne.
ETS - klepnił Trzaskowski z Kopacz 17 marca 2014 r ‼️
Do dziś bulimy gigantyczne podatki zjebom klimatycznym, a cały świat się bogaci bo nie ma takich zjebów‼️


ETS 2 klepnął morawiecki z pedałami z piss

ETS - klepnela Kopacz z Trzaskowski..‼️

I zlikwidowali tym podatkiem 25 kopalń i połowe polskiego przemysłu⛔⛔⛔⛔⛔⛔⛔⛔⛔⛔
I tysiące gospodarstw rolnych ⛔
Cytować
0 #36 Złodzieje Tuska ⛔ 2026-05-13 16:36
Cytuję Gej:
Cytuję Złodzieje Tuska ⛔:
Cytuję Gej:
Cytuję Zlodzieje Tuska ⛔️:
Nikt z PiS nie latał z pedałami. A rudy ma ich w koalicji ❗️
Jak to dobrze ze jest prawica, i miliony normalnych patriotów ⭐️


Piss nie musi latać z pedalami

Wielu członków piss to pedały na żele z prezesem

Pedały latają z pedałami. A te twoje wymysły są załosne.
ETS - klepnił Trzaskowski z Kopacz 17 marca 2014 r ‼️
Do dziś bulimy gigantyczne podatki zjebom klimatycznym, a cały świat się bogaci bo nie ma takich zjebów‼️


ETS 2 klepnął morawiecki z pedałami z piss

ETS - klepnela Kopacz z Trzaskowski..‼️
Cytować
-3 #35 Gej 2026-05-13 16:21
Cytuję Złodzieje Tuska ⛔:
Cytuję Gej:
Cytuję Zlodzieje Tuska ⛔️:
Nikt z PiS nie latał z pedałami. A rudy ma ich w koalicji ❗️
Jak to dobrze ze jest prawica, i miliony normalnych patriotów ⭐️


Piss nie musi latać z pedalami

Wielu członków piss to pedały na żele z prezesem

Pedały latają z pedałami. A te twoje wymysły są załosne.
ETS - klepnił Trzaskowski z Kopacz 17 marca 2014 r ‼️
Do dziś bulimy gigantyczne podatki zjebom klimatycznym, a cały świat się bogaci bo nie ma takich zjebów‼️


ETS 2 klepnął morawiecki z pedałami z piss
Cytować
-1 #34 Złodzieje Tuska ⛔ 2026-05-13 16:11
https://youtube.com/shorts/_T_Rx5vBeOA?si=ZCgXsiJ57MY4VA-n

Zobaczcie ❗ Chiny i Indie otwierają 960 elektrowni węglowych ‼️✔️✔️✔️
Tam nie ma oedałów i oszolomów klimatycznych. I dzięki temu są potęgą gospodarczą ‼️
Cytować

Nie przegap najnowszych wiadomości

icon googleObserwuj nas w Google News

Powiązane artykuły