Jak zadbać o żyzną i "zdrową" glebę w sadzie? VipRoom Timac Agro

16 września w Zawierciu odbyło się spotkanie Partnerów Biznesowych firmy Timac Agro Polska, podczas którego zostały zaprezentowane nowości z gamy nawozów granulowanych oraz zapowiedziano nową gamę innowacyjnych biostymulatorów.

Gości przywitała Prezes Zarządu Agata Stolarska, która przedstawiła historie grupy Roullier, do której należy Timac Agro. Firma opiera swoją działalność głównie na nawożeniu, a od 2015 roku wizytówką firmy jest CMI – Światowe Centrum Innowacji w SanMalo, będące jednym z najnowocześniejszych laboratoriów na świecie, które dostarcza produkty odpowiadające na potrzeby sadowników, ogrodników i rolników. Jak podkreśliła Prezes Zarządu Agata Stolarska „rolnictwo nigdy się nie zatrzymuje”, firma Timac Agro Polska również, w styczniu 2021 na rynku pojawiły się dwa nowe nawozy granulowane, a w 2022 r. możemy się spodziewać kompletnie nowej gamy biostymulatorów, która jest krokiem milowym w rozwiązaniach tego typu na świecie.  

DSC00473.JPG

Następnie Rafał Szlązak, Dyrektor ds. Rozwoju Jednostki Biznesowej omówił strukturę organizacyjną Timac Agro Polska.

DSC00386.JPG

W kolejnej części spotkania Grzegorz Iskra, Dyrektor Jednostki Biznesowej przedstawił dwa nawozy granulowane, które firma Timac Agro Polska wprowadziła do swojego portfolio na początku 2021 roku.

Pierwszy z nich to Physactiv + 1 aktywator gleby i korzeni – produkt dedykowany uprawom sadowniczym, rolniczym i warzywniczym. Nawóz zawiera całkiem nowy kompleks biostymulący PHYSACTIV+ poprawiający żyzność gleby, stabilizujący mikro pH gleby, pobudzający życie mikrobiologiczne gleby co wpływa na poprawę dostępności składników pokarmowych. Nawóz wpływa również na rozwój systemu korzeniowego, wspomaga pobieranie wapnia przez rośliny oraz wpływa pozytywnie na kiełkowanie. Poza kompleksem biostymulującym zawiera również siarkę (12%), magnez (12%) i wapń odżywczy (29%).

Drugą nowością jest Nawóz TOP PHOS NP 15 20 NPROCESS startowy nawóz granulowanym aktywującym roślinę i glebę. W swoim składzie zawiera kompleks TOP-PHOS chroniący fosfor przed uwstecznianiem w glebach kwaśnych i zasadowych. Zawiera również technologię N-PROCESS wpływającą na lepsze wykorzystanie azotu oraz chroniącą go przed stratami. Dodatkowo posiada w swoim składzie najważniejsze składniki pokarmowe jak: azot, fosfor, magnez, siarkę, cynk i wapń odżywczy wpływający korzystnie na rozwój systemu korzeniowego oraz poprawiającym mikro pH gleby. TOP PHOS NP 15 20 NPROCESS zalecany jest w uprawach buraka cukrowego, kukurydzy oraz
warzyw.

DSC00394.JPG

Agnieszka Lenart, Regionalny Dyrektor Sprzedaży omówiła wykorzystanie rozwiązań proponowanych przez firmę Timac Agro w uprawach sadowniczych. Zwróciła uwagę na czynniki, które są niezbędne, by zadbać o żyzną i „zdrową” glebę w sadzie. A mianowicie: zrównoważone nawożenie oparte na wynikach badań gleby oraz zapotrzebowaniu pokarmowym gatunku, utrzymanie odpowiedniego ph i poziomu wapnia odżywczego. Zdrowa gleba to zdrowe rośliny, dlatego warto stosować rozwiązania, które są nie tylko efektywne, ale i przyjazne środowisku takiej jak PHYSIOMAX 975 PHYSIO+, Physactiv+, SULFAMMO 23 N-PROCESS i EUROFERTIL 33 N-PROCESS.

DSC00469.JPG

Na zakończenie Prezes Zarządu Agata Stolarska zapowiedziała nową gamę innowacyjnych biostymulatorów DNA (De-stress – ograniczenie wpływu stresów abiotycznych (temperatura, brak wody…), Nutrition – czyli efektywne, innowacyjne podejście do odżywiania i Amelioration – czyli poprawa jakości plonu.

Powiązane artykuły

Jak stosować miedź przez cały sezon?

Nowe możliwości w stosowaniu miedzi

Kaptan – płyn czy proszek? Masz wybór

X