500 zł do hektara? Dopłata na zakup nawozów mineralnych?
Dopłata 500 zł do ha na zakup nawozów mineralnych to pomysł Prezesa Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego, Bronisława Węglewskiego.
20 grudnia 2021 roku odbyło się V w VI kadencji Walne Zgromadzenie Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego, na które przybył Krzysztof Ciecióra – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Podczas spotkania poruszono problem wysokich cen nawozów i innych środków do produkcji rolnej.
Prezes IRWŁ Bronisław Węglewski stwierdził, że w ostatnim półroczu na terenie województwa łódzkiego, ale także na terenie całego kraju, wystąpiły trudności z zakupem nawozów mineralnych, głównie azotowych i wieloskładnikowych, ale także nawozów z grupy fosforowych i potasowych. Prezes wnioskował, by tak jak w przypadku paliwa rolniczego, wprowadzić rekompensatę do zakupu nawozów mineralnych przynajmniej 500 zł pomocy do 1 ha.
Odpowiadając na te wnioski Podsekretarz Stanu Krzysztof Ciecióra – odpowiedział, że będzie udzielona pomoc poszkodowanym rolnikom. Prowadzone są również rozmowy z Grupą Azoty, które uruchomią sprzedaż nawozów bezpośrednio rolnikom.
Od marca zostanie także uruchomiony system wsparcia w celu podniesienia rentowności małych gospodarstw.
Nie przegap najnowszych wiadomości
Sadownicy polują
-
Uszkodził kilkanaście ambon myśliwskich. Usłyszał zarzuty
Siedem zarzutów dotyczących uszkodzenia mienia i narażenia osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty...
-
Sadownicy polują: Polscy myśliwi padają ofiarą agresji?
Taka teza pojawia się w artykule pt. „O agresji wobec myśliwych” autorstwa prof. dr hab. Dariusza...
-
Sadownicy polują: Czy godzi się zabijać zwierzęta dla trofeów?
Stosunek większości Polaków do zabijania dzikich zwierząt przez myśliwych jest taki, że działanie to...
Najnowsze artykuły
- Susza rolnicza 2026: coraz większe zagrożenie dla sadów i plantacji
- Kontrole ciągników i maszyn rolniczych – policja ostrzega: nie będzie taryfy ulgowej
- Ostatni dzień na wnioski o dopłaty 2026
- Miodówka gruszowa – trudny szkodnik do zwalczania. Konieczność wykonania zabiegu KOMUNIKAT PROCAM
- Zakładanie plantacji truskawek – przygotowanie gleby i zabiegi biologiczne
- Więcej pieniędzy i tańsze kredyty dla rolników od 1 lipca 2026 r.
- Najpierw tropiki, potem nawałnice


Komentarze
Fed i EBC drukują od 15 lat.
NBP dopieo 2gi rok.
Jeszcze będą drukować,rozdawać i niszczyć gospodarkę
Wiesz... Na dodruku pieniędzy nie jedzie się tyle lat. Bzdury pleciesz. Ta drukarnia nie jest tajna??? Nikt nie widział? A może zatrudnili czarownice? Głupek we wszystko uwierzy, ale nie ja. Oni 100 razy więcej wiedzą jak ty. U nas w gminie jeden trzymał całe życie świnie a w kilka lat dorobił się willi i ogromnego majątku i pracowników. Nikt nie wie dlaczego. A bide klepał . No to mówią że garnek złota wykopał. Inni ze trzymał we wojne żydów i mu płacą. Same bzdety. Zacofane. Ale dużo takich się wybiło. Nie na jabłkach.
Rozumiesz co rozdawnictwo i dodruk daje?????? Nie rozumiesz i dlatego dalej jestes ich zwolennikiem
***** ***
Caryca Katarzyna....kurdupel z zoliborza.......pinokio....kur ski......toc cały świat s z nas smieje.....jak były rozmowy w USA na temat bezpieczeństwa i na temat Ukrainy to nawet naszego oświeconego prezydenta nie zaprosili.......
Swiat się z nas śmieje i z nami się nie liczy.......a dlaczego???? Ekonom ...jakim to tlukiem trzeba być aby wybrać cos takiego i to 2 razy z rzędu????? Co to o nas świadczy........?????
Jesteś co oznacza,że tylko posiadasz mózg a nie używasz.
Wierzysz w propagandę sukcesu i teorie spiskowe serwowane przez obrzydliwą i kłamliwą tvp
Ludzie przejrzeli na oczy i mają dość.
Problem jest tylko jeden.Kto po nich bo nie ma żadnych alternatyw.
Prawilna jest tylko TVP .reszta kłamie.
Mamy cud gospodarczy tylko lud do niego nie dorosł
Gazeta Wyborcza , i TVN ci wyprała mózg tym zabieraniem. Aż zabrała ci cały mózg z myśleniem.
Kurde! Co jest?! Kto się posługuje moim nikiem!!?
Nie zgadzam się z tym typem co się podszywa.
Ja jestem PISOWCEM..
Idź do lekarza bo z tobą jest coraz gorzej
Wspaniałe się rozwijamy,wypłaty rosną,budujemy Lotnisko w baranowie.
Same sukcesy.
Za PO byłoby gorzej
Niech przestaną zabierać i zaczną dobrze zarządzać spółkami państwowymi zamiast kraść i każdemu rolnikowi będzie lepiej
Nam nic nie trzeba dawać, tylko nareszcie się od nas odczepić i przestać zabierać
hektara,paliwa,certyfikacji,szczepionek,dzieci, ogona, zeszytu, kredytu, gazu, prądu, pieca,maszyny, wczasów, fotowoltaiki, samochodu elektrycznego...........
Kurła! Jak ich nie kochać?
Każdy kolejny program, jakich kolwiek dopłat, czy pomocy generuje koszty, a finalnie ch..a daje, /jak byś się nie kręcił, to i tak dupa z tyłu/, taka prpaganda......Najpierw ci przypieprzę, i zabiorę kiełbasę, a potem pomogę wstać i poczęstuję kubkiem wody.
Sprawnie nas rozłożyli.....
Przy rosnącej inflacja wrzucanie dodatkowej gotówki na rynek nie może skończyć się dobrze.