Będą dopłaty do nawozów? Wkrótce decyzja

Ponad miesiąc temu premier Mateusz Morawiecki skierował wniosek do Komisji Europejskiej. Chodzi o otrzymanie zgody na udzielanie dopłat do nawozów dla rolników. W czwartek (10 lutego) na posiedzeniu sejmowej komisji rolnictwa szef rządu zaapelował do Komisji Europejskiej o to, żeby jak najszybciej udzieliła zgody Polsce na dopłaty do nawozów. Europejski komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski zapowiedział, że 2 marca Komisja Europejska przedstawi zestaw działań, jakie mogą zostać podjęte w sytuacji wysokich cen nawozów.

Komisarz podziękował premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za wystąpienie do KE z inicjatywą dopłat do nawozów, bo jak stwierdził, dzięki temu „sprawa nabrała dużego rozmachu”.– 2 marca Komisja Europejska, na bazie polskiej propozycji i dzięki inicjatywie polskiego premiera i polskiego komisarza, przedstawi zestaw możliwych działań, akceptowalnych przez państwa członkowskie. – powiedział Wojciechowski.

– Ceny nawozów to coś, co boli całą wieś, nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. - powiedział Wojciechowski i zapewnił, że 2 marca KE przedstawi komunikat w kwestii nawozów.

– Wierzę głęboko, że dzięki polskiej inicjatywie będzie to rozwiązanie dobre dla rolników całej UE. – powiedział komisarz.

Komentarze  

+12 #1 Guest 2022-02-11 17:01
Może będą
Hurtowo kupują elektorat wiejski i emerytow.swoich wyznawców
Festiwal obietnic trwa
Tarcze antyinflacyjne do czerwca

Z daleka wygląda jakby szykowali przyspieszone wybora zanim wszystko padnie
Cytować

Powiązane artykuły

Dopłaty do nawozów – zmiany terminów

Dopłaty do nawozów: nabór wniosków trwa do 14 lipca

Dopłaty do nawozów – już można składać wnioski

X