Światowy Dzień Jabłka – 25 września w Warce

Już w najbliższą niedzielę 25 września na wareckim rynku, po raz czwarty odbędzie się Światowy Dzień Jabłka. Formuła wydarzenia organizowanego w partnerstwie przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. oraz Stowarzyszenie Sady Grójeckie pozostaje niezmienna – będzie miała charakter pikniku rodzinnego. Swoje barwne stoiska prezentować będą Koła Gospodyń Wiejskich powiatu grójeckiego oraz obiekty skupione wokół Szlaku Jabłkowego.

W tym roku Światowy Dzień Jabłka odbędzie się pod hasłem pikniku rodzinnego EkoAktywni. Oprócz myśli przewodniej jaką jest jabłko wydarzenie będzie miało charakter proekologiczny. Wśród atrakcji: pokazy kulinarne- „Smacznie ekologicznie”, zabawy i warsztaty ekologiczne dla dzieci, stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z ekoproduktami i smakołykami z lokalnych owoców, biesiadny koncert i potańcówka przy znanych przebojach, strefa relaksu z pieczeniem jabłek i grą terenową, prezentacja Szlaku Jabłkowego.

Na scenie nie zabraknie pokazu kulinarnego „Smacznie i ekologicznie” wraz z degustacjami. W tym roku swoje specjały zaprezentują szefowie kuchni Pałacu Mała Wieś, którzy przybliżą idee zero vaste w kuchni.

W specjalnie przygotowanej strefie najmłodsi uczestnicy wydarzenia będą poznawać, jak zwalczyć nudę i wezmą udział w warsztatach rękodzielniczych prowadzonych przez… Sieć Aktywnych Seniorów Powiatu Grójeckiego.

Organizatorzy zadbali o przygotowanie konkursów z nagrodami dla gości wydarzenia.

Na zakończenie imprezy znane i lubiane przeboje przybliży zespół Pniewy Local Band.
PLAKAT scaled

Powiązane artykuły

X