Rynek hurtowy w Sandomierzu przejdzie modernizację
Część placu giełdy rolnej w Sandomierzu przejdzie modernizację. Wczoraj 22 września została podpisana umowa na realizację inwestycji.
Na części placu, od strony północnej, ułożona zostanie kostka brukowa, a zniszczona nawierzchnia asfaltowa zostanie naprawiona. Wykonane będą nowe, asfaltowe drogi wewnętrzne. Powstanie kanalizacja deszczowa, dzięki czemu zniknie problem kałuż po większych opadach, a sieć wodociągowa zostanie przebudowana. Zostanie wykonane nowe ogrodzenie, oświetlenie i nagłośnienie oraz system monitoringu. Postawiony zostanie dwukondygnacyjny budynek, w którym będą się znajdować pomieszczenia biurowe dla Zakładu Budżetowego „Targowiska Miejskie”, administrującego terenem, a także ogólnodostępne toalety.
Ponadto unowocześniony będzie wjazd, wprowadzony zostanie nowy system poboru opłat.
Jak podkreślił burmistrz Marcin Marzec, modernizacja targowicy to ważna i długo wyczekiwana inwestycja.
– Tu dokonuje się handel owocami i warzywami, czyli bogactwem Ziemi Sandomierskiej, z tego miejsca płody rolne wędrują co najmniej na obszar jednej czwartej naszego kraju, wiem że ta inwestycja była długo wyczekiwana – dodał burmistrz Marzec.
Zapewnił jednocześnie, że w czasie remontu plac będzie działał.
– Nie straci swojej funkcji handlowej. Jest bowiem bardzo ważnym miejscem nie tylko dla Sandomierza, ale całego regionu południowo-wschodniej Polski. Inwestycja będzie realizowana etapami. Wykonawca będzie w stałym kontakcie z zakładem budżetowym i będzie wykonywał prace zgodnie z ustaleniami – powiedział burmistrz.
Roboty ruszą w ciągu najbliższych dwóch lub trzech tygodni. W okresie zimowym zostaną wykonane prace ziemne, a wiosną nawierzchniowe.
Modernizacja giełdy, zgodnie z umową, ma być wykonana do trzeciego kwartału przyszłego roku. Przedsięwzięcie będzie kosztować 17,8 miliona złotych, z czego 8,7 miliona złotych stanowi wkład własny miasta.
Pierwotnie planowano większy zakres prac. Cały plac miał zyskać nową nawierzchnię, miały tam stanąć również wiaty dla handlujących. Inwestycję ograniczono ze względu na koszty przekraczające możliwości finansowe samorządu.
źródło: Radio Kielce, Tygodnik Nadwiślański
Nie przegap najnowszych wiadomości
Sadownicy polują
-
Uszkodził kilkanaście ambon myśliwskich. Usłyszał zarzuty
Siedem zarzutów dotyczących uszkodzenia mienia i narażenia osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty...
-
Sadownicy polują: Polscy myśliwi padają ofiarą agresji?
Taka teza pojawia się w artykule pt. „O agresji wobec myśliwych” autorstwa prof. dr hab. Dariusza...
-
Sadownicy polują: Czy godzi się zabijać zwierzęta dla trofeów?
Stosunek większości Polaków do zabijania dzikich zwierząt przez myśliwych jest taki, że działanie to...
Najnowsze artykuły
- Susza rolnicza 2026: coraz większe zagrożenie dla sadów i plantacji
- Kontrole ciągników i maszyn rolniczych – policja ostrzega: nie będzie taryfy ulgowej
- Ostatni dzień na wnioski o dopłaty 2026
- Miodówka gruszowa – trudny szkodnik do zwalczania. Konieczność wykonania zabiegu KOMUNIKAT PROCAM
- Zakładanie plantacji truskawek – przygotowanie gleby i zabiegi biologiczne
- Więcej pieniędzy i tańsze kredyty dla rolników od 1 lipca 2026 r.
- Najpierw tropiki, potem nawałnice

