Bifenazat już nie dla truskawek. Floramite 240 SC z nową etykietą

Zbliża się termin ograniczenia stosowania produktu Floramite 240 SC. Produkt z nową etykietą nie będzie mógł być stosowany w uprawie roślin jagodowych i warzyw. Środek zakupiony do 15 stycznia 2023 roku może być stosowany przez producentów owoców i warzyw do 15 stycznia 2024 roku.

Floramite 240 SC to środek przędziorkobójczy, przeznaczony do zwalczania przędziorka chmielowca w uprawach: truskawki (w gruncie i pod osłonami), roślin warzywnych pod osłonami (ogórek, pomidor, oberżyna, papryka), roślin ozdobnych pod osłonami (róża, chryzantema) oraz szkółek roślin ozdobnych.

Jednak na podstawie decyzji nr R – 501/2022d nastąpiło odnowienie substancji czynnej bifenazat zawartej w produkcie Floramite 240 SC z istotnym ograniczeniem zakresu upraw. Środek z nową etykietą nie będzie mógł być stosowany w uprawie owoców jagodowych oraz warzyw szklarniowych.

Produkt z obecną etykietą, może być wprowadzony do sprzedaży i dystrybuowany do 15 stycznia 2023, natomiast plantatorzy truskawek i rolnicy mogą stosować środek do 15 stycznia 2024.

Nowa etykieta uwzględnia tylko stosowanie FLoramite 240 SC w uprawie roślin ozdobnych pod osłonami (róża i chryzantema) oraz w szkółkach roślin ozdobnych.

Powiązane artykuły

X