"Wstrzymanie dostaw przyniesie mierny skutek"
"Problem cen malin, jest problemem globalnym, dlatego należy działania skupić na ministerstwie i na Brukseli. (...) Samo pozbawianie się środków do życia przez wstrzymanie dostaw przyniesie mierny skutek. Zakłady wiedzą doskonale, że tak czy inaczej musimy oddać maliny, ponieważ my plantatorzy malin nie posiadamy możliwości ich przetrzymania, a pozostawienie na krzewach przez dłuższy okres to strzał w kolano." - przekonuje NSZZ RI Solidarność Ziemi Lubelskiej.
"NSZZ RI Solidarność Ziemi Lubelskiej, a w szczególności Sekcja Owoców i Warzyw popiera protest plantatorów malin. Proponujemy organizatorom protestu chęć naszej pomocy i ponad 40 letnie doświadczenie w niełatwej walce o godność polskiego rolnictwa. Mamy możliwości nagłośnienia sprawy na cały kraj i poza Polską, należymy do międzynarodowej organizacji zrzeszającej rolnicze związki zawodowe COPA COGECA.
Problem cen malin, jest problemem globalnym, dlatego należy działania skupić na ministerstwie i na Brukseli. Przetwórcy sprowadzający w niekontrolowany sposób owoce z zagranicy, ukierunkowani głównie na własny zysk, oczywiście nie są także bez winy. Możemy i chcemy pomóc jeżeli jest taka wola. Mamy szerokie kontakty z mediami, mamy dojścia do ministerstwa rolnictwa, możemy zaangażować doradców oraz prawników. Dotychczas słyszymy, że jest to protest społeczny i nie polityczne. Szanujemy to. Uważamy jednak że polityka ma tu kluczowe znaczenie, a głównie polityka w Brukseli. Samo pozbawianie się środków do życia przez wstrzymanie dostaw przyniesie mierny skutek. Zakłady wiedzą doskonale, że tak czy inaczej musimy oddać maliny, ponieważ my plantatorzy malin nie posiadamy możliwości ich przetrzymania, a pozostawnie na krzewach przez dłuższy okres to strzał w kolano. Oni to wiedzą, ponieważ w każdej okolicznej Chłodni pracuje ktoś kto ma własne maliny i zna temat. Proszę nie traktować tych słów jako zarzut a jako podpowiedź. Na Lubelszczyźnie maliny uprawia się od wczesnych lat 70siatych, więc i my i oni znamy wszystkie plusy i minusy tej uprawy."
Nie przegap najnowszych wiadomości
Sadownicy polują
- Uszkodził kilkanaście ambon myśliwskich. Usłyszał zarzuty
Siedem zarzutów dotyczących uszkodzenia mienia i narażenia osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty...
- Sadownicy polują: Polscy myśliwi padają ofiarą agresji?
Taka teza pojawia się w artykule pt. „O agresji wobec myśliwych” autorstwa prof. dr hab. Dariusza...
- Sadownicy polują: Czy godzi się zabijać zwierzęta dla trofeów?
Stosunek większości Polaków do zabijania dzikich zwierząt przez myśliwych jest taki, że działanie to...
Najnowsze artykuły
- Ochrona sadu przed upałami: monitoring, nawadnianie i biostymulacja
- Nadchodzi ekstremalny żar. Temperatury sięgną nawet 39°C!
- Mauzer przygniótł bawiące się dzieci. Dwóch 8-latków trafiło do szpitala
- Komunikat sadowniczy, Dariusz Ziarko, 24.06.2026
- Przed upałami: Jak chłodzić rośliny i stymulować fotosyntezę?
- Jędrne jabłka bez chorób przechowalniczych
- Afera z nawozami. Magazynierzy sprzedawali „na lewo”, strata ponad pół miliona złotych


Komentarze
Trzeba było nie przepłacać pracowników to w tym roku byliby za normalne stawki
A w zeszłym roku była licytacja to do kogo teraz pretensje?
wyliczenia z dupy? bądźmy realistami nikt nie narzekał na cenę 19 bądź 16 zł. to skoro cena wynika z nieurodzaju to 2021 i 2022 rok były nieurodzajne. w tym roku jest urodzaj to większą ilość przy mniejszej cenie powinno pokryć koszty? Czy może urodzaj czy nieurodzaj to cena wysoka? A moze nasadzili gdzie mogli. znam przykład gdzie przetwórnia nie zapłaciła rolnikowi za zeszłoroczne maliny po 16 zł bo sama mrożonego towaru po 12 zł nie ma gdzie sprzedac. osobiście też chciałbym sprzedawać po 16 zł ale niestety to gowno burza w wiadrze gdzie i tak nic z tym się nie zrobi.
Deficyt po maju wyniósł 20,85 mld zł.
Ciekawe co teraz powie Pinokio????
Czy dalej będzie opowiadał bajki o efektywnej polityce gospodarczej???
Uważaj bo ci cukier skoczy takiego nerwa złapałeś
Oni walczą za naszymi nasza wojna hehe
Musimy pomoc nawet naszym kosztem
Niedługo trzeba będzie im oddać gospodarki
Nic nie zostanie
Nawet guru z marianowa się poddał i będzie sprzedawać gospodarkę
Bieda pany bieda
wyliczenia z dupy ,skąd pewność,że wyprodukujesz 10t jeżeli jest cena wysoka to wynika z nieurodzaju obecnie to niecałe 5 zł przy plonie 10t to tego nie wyzbiera sam plantator,zbieracz to 4zł minimum będzie chciał,bo płaca minimalna wzrosła(dobry rząd podniósł)to odliczyć środki produkcji nie wiem czy zostanie 5tyś z ha,można nowych samochodów nakupić
O to to
Sława Polsce i Polakom!!!!
Zuch
Musimy nie ma wyjścia albo my albo oni.
Sława Polsce i Polakom!!!!!!
Tak to zwykle wygląda w nadwiślańskim kraju