Rządowy skup malin? Szczegóły będą znane wkrótce
W piątek (30.06.23 r.) w siedzibie ministerstwa odbyło się spotkanie przedstawicieli plantatorów malin i firm skupowych. – Było to bardzo dobre spotkanie, podczas którego plantatorzy i skupujący usiedli przy jednym stole – podkreślił minister Robert Telus.
Szef resortu rolnictwa poinformował, że cały czas są prowadzone rozmowy wewnątrzresortowe i międzyresortowe w sprawie sytuacji na rynku malin.
– Analizujemy możliwości przeprowadzenia skupu owoców przez nasze dwie firmy. Szczegóły będą znane wkrótce – powiedział minister.
Szef resortu rolnictwa jednocześnie poinformował o wielkości importu malin, który wyniósł w 2021 r. 18 tys. ton, w roku 2022 – 22 tys. ton, a w tym roku – 8 tysięcy ton.
– Jak widać, nie jest to o tyle kwestia importu, co dużych zapasów z roku ubiegłego – podkreślił minister Robert Telus.
Minister zapowiedział także prowadzenie ścisłych kontroli jakości importowanych do Polski malin.
źródło: MRiRW
Nie przegap najnowszych wiadomości
Sadownicy polują
-
Uszkodził kilkanaście ambon myśliwskich. Usłyszał zarzuty
Siedem zarzutów dotyczących uszkodzenia mienia i narażenia osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty...
-
Sadownicy polują: Polscy myśliwi padają ofiarą agresji?
Taka teza pojawia się w artykule pt. „O agresji wobec myśliwych” autorstwa prof. dr hab. Dariusza...
-
Sadownicy polują: Czy godzi się zabijać zwierzęta dla trofeów?
Stosunek większości Polaków do zabijania dzikich zwierząt przez myśliwych jest taki, że działanie to...
Najnowsze artykuły
- Kulminacja fali upałów przed nami. Temperatury przekroczą 40°C
- Polskie jabłka w centrum rozmów handlowych z Egiptem
- Upały w tunelach: jak skutecznie chronić maliny i jeżyny przed stresem termicznym i utratą jędrności?
- Wzmożone kontrole importowanych czereśni. Rząd reaguje na sygnały o możliwych nieprawidłowościach
- Ochrona sadu przed upałami: monitoring, nawadnianie i biostymulacja
- Nadchodzi ekstremalny żar. Temperatury sięgną nawet 39°C!
- Mauzer przygniótł bawiące się dzieci. Dwóch 8-latków trafiło do szpitala


Komentarze
Bo mogli i to zrobili
Gdybyś ty mógł płacić Ukraińcom 5 zł na godzinę to też byś to robił
Biznes to biznes
Inspekcja robotniczo chłopska gotowa do kontroli
Ku chwale ojczyzny
Kułaków i burżujów do łagrów na roboty
Pissowcy idioci ...a jak zasrywamy świat najtańszym jabłkiem to dobrze???
Bo my możemy a inni nie???
E tam przetwórcy
To Putin i globalny spisek jest winny
Od myszy do cesarza wszyscy żyją z gospodarza
Hehe
A co tam w Parczewie drodzy maliniarze???
Bo dla maliniarzy norma to 20
Od dawna wiadomo że gumofilce pamięta tylko ostatni sezon
Ma być 20 i już
Drogi idioto
Nie jestem elektoratem Tuska
Ja po prostu nie lubię wszystkich idiotów a tych z piss najbardziej i jak ich widzę to rzeczywiście puszczają mi zwieracze i sram na piss..mam papier toaletowy z wizerunkiem Jarka i mateusza
Romuś a jak tusek wygra to wyjdzie i powie że pinindzy nima. Bedzie ropa+ ciapaty+ pedały+
Z radosci puszczą ci chyba zwieracze
:)))))
Te szkodniki zrobią wszystko żeby wygrać wybory
:)))))
Te szkodniki zrobią wszystko byle wygrać wyboru....a to co potem już bez znaczenia
Powtórka z Grecji nadchodzi