"Patologia na rynku owoców. Skupy i markety okazują się silniejsze od rządu"
Dziś przed ministerstwem rolnictwa stanął TARG AGROUNII, gdzie można kupić polskie czereśnie.Supermarkety odmawiają ich kupna, bo sprowadzają owoce z Turcji. Michał Kołodziejczak żąda natychmiastowego spotkania z ministrem. Po co nam taki rząd, który pozwala na okradanie Polaków? - pyta lider AGROUNIA TAK.
Tuż przed wejściem do ministerstwa rolnictwa w Warszawie działacze AGROUNIA TAK rozłożyli namiot, stół i przywieźli pół tony czereśni, ale także maliny, porzeczki i agrest. Sprzedają je w uczciwych cenach, a warszawiacy dziwią się, że jest tak tanio. Jest też krzesło i stół, które czeka na spotkanie z ministrem.
Dziś kilogram tureckiej czereśni w supermarkecie kosztuje 17 zł, polskie czereśnie w skupie 5 zł/kg.
„Sytuacja jest głęboko patologiczna i dzieje się pod przyzwoleniem państwa, dlatego żądamy spotkania z ministrem” - mówi Michał Kołodziejczak. „Wolny rynek tak- ale bez wypaczeń.” - dodaje lider AGROUNIA TAK.
Wyjaśnił on dlaczego jest taka sytuacja w kraju i jak działają nieuczciwi handlarze.
„Ministra rolnictwa żaden patohandlarz się nie boi. Skupy/supermarkety odmawiają przyjmowania owoców przez kilka dni, dlaczego? Przetrzymują producentów czereśni, by za kilka dni sprzedali za bezcen”- mówi Kołodziejczak.
Cierpią na tym nie tylko rolnicy, którzy muszą dopłacać do pracy, która się nie opłaca, ale także każdy klient sklepów.
„To obrazuje stan państwa, który prowadzi do drenowania kieszeni Polaków. Po co nam taki rząd, który pozwala na okradanie Polaków? Handel ma być w Polsce uczciwy. Nie możemy pozwolić, by ludzie ciężkiej pracy, ani mieszkańcy miast którzy kupują te produkty byli wykorzystywani. Nie możemy pozwolić na marże na poziomie 1600 proc. jak w przypadku malin. Nie możemy pozwolić, by Polacy nie mieli wyboru i musieli kupować tureckie czereśnie.” - mówi Michał Kołodziejczak przed ministerstwem rolnictwa.
Łukasz Cmiel, producent czereśni z AGROUNII opowiedział, dlaczego wczoraj nie sprzedał swoich czereśni.
„Te czereśnie zostały odrzucone, bo ogonek jednej z czereśni był lekko przysuszony.
To są chore oczekiwania tylko po to, by specjalnie zbić cenę. A później za darmo każdy chętnie weźmie. To jest mafia.” - mówił producent owoców.
AGROUNIA TAK zaprasza do kupowania owoców w uczciwych cenach.
Dziś jesteśmy przed ministerstwem do godz. 15.00, jutro planujemy wrócić z malinami. Więcej informacji na naszym portalu na Facebooku. – poinformowała Agrounia.
źródło: Agrounia/Facebook; fot. Agrounia/Facebook
Nie przegap najnowszych wiadomości
Sadownicy polują
-
Uszkodził kilkanaście ambon myśliwskich. Usłyszał zarzuty
Siedem zarzutów dotyczących uszkodzenia mienia i narażenia osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty...
-
Sadownicy polują: Polscy myśliwi padają ofiarą agresji?
Taka teza pojawia się w artykule pt. „O agresji wobec myśliwych” autorstwa prof. dr hab. Dariusza...
-
Sadownicy polują: Czy godzi się zabijać zwierzęta dla trofeów?
Stosunek większości Polaków do zabijania dzikich zwierząt przez myśliwych jest taki, że działanie to...
Najnowsze artykuły
- Kulminacja fali upałów przed nami. Temperatury przekroczą 40°C
- Polskie jabłka w centrum rozmów handlowych z Egiptem
- Upały w tunelach: jak skutecznie chronić maliny i jeżyny przed stresem termicznym i utratą jędrności?
- Wzmożone kontrole importowanych czereśni. Rząd reaguje na sygnały o możliwych nieprawidłowościach
- Ochrona sadu przed upałami: monitoring, nawadnianie i biostymulacja
- Nadchodzi ekstremalny żar. Temperatury sięgną nawet 39°C!
- Mauzer przygniótł bawiące się dzieci. Dwóch 8-latków trafiło do szpitala


Komentarze
Kołodziejczak jedyne co robi to pajacuje i opowiada bzdety
To nie plucie tylko stwierdzenie faktu suchy ogonku
I już nie będzie potrzebny wasz głos i ta strona. A Kołodziejczak to przynajmniej coś
robi a nie pluje na wszystko z za monitora
Wielcy działacze pchający się do koryta:)))))
Suche ogonki :)))
Czy ci ludzie słyszą sami siebie???
Banda mitomania chcących dostać się do sejmu i robią cyrk kłamiąc ile wlezie
W grupach producenckich czereśnie startują od 8 zł za rozmiar 22+
Następnie idioci i populiści
Przyzwoite polskie czereśnie w hurcie to minimum 12zl