Telus: gmina w której frekwencja wyborcza przekroczy 60 proc. otrzyma 250 tys. zł
Gminy liczące do 20 tysięcy mieszkańców, z których ponad 60 proc. weźmie udział w zbliżających się wyborach parlamentarnych, mogą otrzymać dodatkowe wsparcie. O jego formach informowali dziś podczas konferencji prasowej minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus, minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk oraz wojewoda mazowiecki Tobiasz Bocheński.
Wsparcie dla gmin ma stanowić zachętę do aktywnego udziału mieszkańców w wyborach parlamentarnych.
– 250 tys. zł wsparcia mogą otrzymać gminy o wielkości do 20 tys. mieszkańców na działalność kół gospodyń wiejskich, zespołów ludowych lub orkiestr dętych. Zachęcamy do udziału w święcie demokracji, jakim są wybory – mówił dziś podczas konferencji prasowej minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus.
Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk poinformował, że kolejne 250 tys. zł gmina może otrzymać na działalność zespołów sportowych.
Minister Robert Telus przypomniał ponadto, że wcześniej został ogłoszony program pn. Bitwa o Remizy, w ramach którego jest możliwość uzyskania 1 mln zł na remont lub przebudowę remizy strażackiej. Środki te może otrzymać gmina licząca do 20 tys. mieszkańców, w której frekwencja wyborcza będzie najwyższa w powiecie.
Natomiast wojewoda mazowiecki Tobiasz Bocheński zapowiedział przekazanie 1 mln złotych na zadania wybrane przez mieszkańców gminom, w których będzie najwyższa frekwencja wyborcza w danym powiecie.
Nie przegap najnowszych wiadomości
Sadownicy polują
-
Uszkodził kilkanaście ambon myśliwskich. Usłyszał zarzuty
Siedem zarzutów dotyczących uszkodzenia mienia i narażenia osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty...
-
Sadownicy polują: Polscy myśliwi padają ofiarą agresji?
Taka teza pojawia się w artykule pt. „O agresji wobec myśliwych” autorstwa prof. dr hab. Dariusza...
-
Sadownicy polują: Czy godzi się zabijać zwierzęta dla trofeów?
Stosunek większości Polaków do zabijania dzikich zwierząt przez myśliwych jest taki, że działanie to...
Najnowsze artykuły
- Kulminacja fali upałów przed nami. Temperatury przekroczą 40°C
- Polskie jabłka w centrum rozmów handlowych z Egiptem
- Upały w tunelach: jak skutecznie chronić maliny i jeżyny przed stresem termicznym i utratą jędrności?
- Wzmożone kontrole importowanych czereśni. Rząd reaguje na sygnały o możliwych nieprawidłowościach
- Ochrona sadu przed upałami: monitoring, nawadnianie i biostymulacja
- Nadchodzi ekstremalny żar. Temperatury sięgną nawet 39°C!
- Mauzer przygniótł bawiące się dzieci. Dwóch 8-latków trafiło do szpitala


Komentarze
To szynka wyborcza
Szkodniki robią wszystko żeby zyskać trochę głosów
Najlepsze to klęskowe na 3 sorty
A po wyborach nikt nic nie dostanie bo kasy nie ma